Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun betegség gyanújával...

Autoimmun betegség gyanújával milyen orvoshoz kell menni? Belgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 2. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Először a háziorvoshoz, ő megírja a beutalókat: labor-, bel-, neurológia.....majd összesíteni az eredményeket.Van, ahol beutaló nélkül szóba sem állnak az emberrel, beutalóval kérhetsz csak időpontot is.
2015. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt már mind végigcsináltam amit felsoroltál, minden negatív. Háziorvoshoz nem szeretnék menni ha nem muszáj, inkább megpróbálnám magán úton, csak nem tudom hová kell mennem.
2015. jan. 2. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen betegséged van, mert attól a szakorvostól kell kiindulni.


Nekem bőrgyógyász adott beutalót anno, klinikán vették le a vért, főorvos elemezte a laborban.


Remélem, van TB-d, mert ez a vizsgálat méregdrága, és ha nincs, veled fizettetik meg az árát!

2015. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor fel kell keresned magáncentrumot, ahol tetőtől talpig kérheted az állapotfelmérést.Ide mindenki mehet, kérhet időpontot, és pénzt kell vinnie magával:) Megyeszékhelyeken, nagyvárosokban vannak ilyen egészségházak, centrumok.
2015. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én immunológushoz és reumatológushoz járok
2015. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit. Az autoimmun betegség csak egy összefoglaló név, lehet IBD, sc.multiplexes, motoros neuronbetegség, SPA, lupusz, és még ezerféle más.


Ha pl. bőrelváltozások, akkor bőrgyógyász, ha bélprobléma, gasztroenterológus. Olyan nincs,hogy "én autoimmun beteg vagyok" és kész. :) Konkrét betegségekben nyilvánul ez meg. Miből gondolod,hogy autoimmun folyamatok zajlanak benned? Mi a tüneted?

2015. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!