Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sűrű okkersárga köpet, ez mi...

Sűrű okkersárga köpet, ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Péntek délutántól max 38 fokos láz, erős rohamszerű köhögés, mellkasi fájdalom csak a szegycsonttól jobbra alkalmanként. Orrdugulás viszont, ha megindul akkor világossárga váladék. Láz előtt és közben hidegrázás, végtagfàjdlom, most per moment izomláz már és fájnak a fogaim meg az állkapcsom is. Szédülôk huzamosabb járkálás után. Az étvágyam minimálisancsökkent, nem drasztikusan. És a legszebb, hogy ha eléggé kínzom magam akkor sötét, sűrű okkersárga köpet jön fel a tüdőmről, de sajnos nem sok. Amikor meg már egy picit úgy érzem, hogy jobban vagyok, után rögtön vissza kell feküdnöm.

Holnap megyek háziorvoshoz miután az ügyelet a legközelebbi településen adott vitamint és kész :/ Semmit nem adtak rá még azt se mondták, hogy beteg vagyok pedig pont akkor volt lázam is :/

Szerintetek ez mi lehet?

Köszönöm a válaszokat!!!


2015. febr. 22. 06:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat némely helyesíràsi hiba miatt, mobilról írtam meg ezt a kérdést.


Eleinte száraz volt a köhögésem, most már szakad is. Fájni csak a sok köhögéstől fáj a légcsövem, az is inkább égő érzés.

2015. febr. 22. 06:44
 2/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kb 1 hete volt, hogy egy hétvégét végig feküdtem, mert fájtak a manduláim. Nem tudom ez mennyire számít most.
2015. febr. 22. 06:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze mindenki kinevet, mert azt mondják nem lehetséges ez, de karácsony előtt egy fél szem alig megrágott bonbont félrenyeltem, alig tudtam levegőhöz jutni. Azóta néha fáj a mellkasom... és eléggé félek, hogy esetleg az lent maradt a tüdőmben. A háziorvos azt mondta, hogy ezt csk tükrözéssel tudják megállapítani, hogy van e lent valami, a röntgen nem mutatja ki, mert nem csont eredetü. De azt is mondta a háziorvos, hogy ha netalán tényleg lenne ott valami akkor az majd felszívódik. Nevezzetek hipochondernek nyugodtan :/
2015. febr. 22. 06:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felső legúti megbetegedés

Az okkersárga köpet alapján bakteriális fertőzés .

Ez lehet influenzábol kialakult vagy egyéb fertőzés


Háziorvos gyánúsan antibiotikumot fog felírni, és ágynyugalmat


Félrenyeléstől nincs ilyen

2015. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Volt már egy tüdőgyulladásom évekkel ezelőtt,nem akarom azt az időszakot végigjátszani. Holnap kiderül remélhetőleg, hogy mi a bajom.
2015. febr. 22. 07:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért van még lázam. Este hideg zuhannyal levittük, a egész nap nem voltam lázas, most megint 38 fokos :( Gyógyszert nem akarok szedni, így megyek zuhanyozni megint. Vagy ez normális, hogy eddig van láz és ennyire csapong?
2015. febr. 22. 15:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Régen voltan lázas hála az egeknek, most behozom szerintem az eddigi lázmentem megfázásokat :(
2015. febr. 22. 15:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam háziorvosnál, egy másiknál, nagyon rendes, alapos hölgy volt: bronchitist állapított meg. Kaptam jó pár gyógyszert, és lázas már nem vagyok :) Bár most is fekszem, mert egész hétre ezt rendelte el, de már fényévekkel jobban vagyok :)
2015. febr. 26. 10:40
 9/10 anonim ***** válasza:

ezt nem tudhatom,de az orvos legalább megmondta:)


nekem 3 hétig tartott, ebből 1 hét 38,6-39 C fokig e

terjedt, a többi idő 37,4-38,2 ig

inluenzából indult nekem, aztán arcüreggyulladással folytatódott hurutos köhögéssel.. egy hónappal később most, még mindig van száraz köhögésem..

makacsak ezek a betegségek


Orv

2015. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Remélem már jobban vagy. Hétfőn voltam kontroll vizsgálaton, azt mondta a doktornő, hogy elől még picit érdes a levegővétel, de szép a torkom... ez volt most hétfőn, most megint lázas vagyok -.- fáj a torkom, ég, kapar. Igaz anya nem orvos, de megnézte és mondta, hogy fehér pöttyös a torkom meg piros is. Jó sokáim bírtam ''gyógyultan''. Úgyhogy kezdem a házi praktikákat...
2015. márc. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!