Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Évek óta rosaceás tüneteim...

Évek óta rosaceás tüneteim vannak. Most egy bőrgyógyász elküldött helicobacter vizsgálatra, ami pozitív lett. Szerintetek a helicobacter kezelésével megszűnik majd a rosaceám? Valakinek járt már ebben a cipőben?

Figyelt kérdés

2015. márc. 27. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 éve küzdök rozáceával, eddig még nem sikerült kideríteni az okát. Nálam is néztek már helicobaktert, de negatív lett. Viszont hallottam, hogy ha az okot megszüntetik, akkor tünetmentessé válhat a rozácea is. Nem garantált, de van rá esély, hogy elmúlik. Én nagyon szurkolok! Jobbulást!
2015. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, bizakodom, hogy ez az oka és sikerül kiírtani.

Remélem, előbb-utóbb kiderítik nálad is, hogy mi lehet az oka!

2015. márc. 30. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként azt mondják, hogy ezt a betegséget egy Demodex nevű atka elszaporodása okozza és nagyon nehéz kiírtani. Én most fogok elmenni egy szűrésre. Van egy lány, akivel csak a netről ismerjük egymást, összehozott a sorsunk, neki is rozáceája van és ő is már túl van egy csomó tortúrán, mint én (legalább 100 féle krém és hosszú antibiotikum kúra, ami csak ideig-óráig használt, stb.), elment egy ilyen szűrésre és kimutatták, hogy hemzseg a Demodex atka az arcán. Kapott rá kezelést és javult tőle, de ez nagyon hosszú procedúra, majd a végén meglátjuk, hogy tényleg sikerült-e kiírtani. Sok sikert és jobbulást!
2015. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam a neten, hogy a krémek nem hoznak végleges javulást, max ideig óráig, bár én még egyet sem próbáltam (nemrég derült ki csak, hogy nekem is rosaceám van és még annyira nem is csúnya, de gondolom, később ez rosszabb lesz, ezért is szeretném már most elkezdeni a kezelését). Ezt az atka vizsgálatot hol végzik? Bőrgyógyászaton?
2015. márc. 31. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, bőrgyógyászaton, de úgy tudom, hogy magán úton. Keress rá a neten.
2015. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Már be is jelentkeztem egy vizsgálatra.
2015. ápr. 1. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!