Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek a HPV oltásról?

Eta8007 kérdése:

Mi a véleményetek a HPV oltásról?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy gondoltam remek dolog, hogy létezik már erre is oltás és milyen jó, hogy ingyen meg is kaphatja a gyerek, de annyi rémséget hallottam mostanában, hogy már nem is tudom mi jobb ha megkapja vagy ha nem.

Most kellene eldöntenem beadják-e neki. Van esetleg közöttetek olyan aki megkapta az oltást, vagy gyermeke megkapta? Mik a tapasztalatok? Volt esetleg valami gond, mellékhatás?



2015. máj. 16. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, mi a problémád.

Lehetnek pici mellékhatásai... de ha nem adod be, akkor nagyon súlyos kockázatnak teszed ki őt!

A sok hülye konteósnak meg nehogy már egy szavát is elhidd!

2015. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az én véleményem az, hogy nem kell engedni, hogy különböző kétes érdekcsoportok befolyásolják a véleményemet.


Tehát pont nem érdekel, hogy valaki aki a mocskos termékét az emberekre akarja sózni a koszos pénzsóvárgása miatt, az milyen hazugságokkal marketingeli magát. Persze nincs problémám azzal, aki ezt csinálja, csak nem is érdekel. Jó, erkölcsileg elítélem, de én meg próbálok az ítéleteimtől megszabadulni.. úgyhogy az én hibám, hogy elítélek valamit/valakit.


Maga a HPV oltás nem működik. Nem is biztos, hogy véd a megcímzett hpv törzsek ellen, a kipécézett törzsek karcinogén hatása eleve nem bizonyított, csak bizonygatott. A kettő között van különbség. Akinek fingja sincs a dolgokról, az bizonygat, okoskodik, ettől még közelében sem lesz a valóságnak.


Szerintem a hpv - méhnyakrák mese gyakorlatilag ennyi. Áltudományos, okoskodó bizonygatás, nébputítás.


És cserébe persze jó üzlet az oltásokon keresztül.


Amik meg nyilván nem veszélytelenek, bezony bezony.

2015. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36 évesen oltattam be magam. A férjem megfertőzött, neki volt a vizsgálati anyagban 6-11-16-18-as típus, nekem nem. Az oltás óta semmi nem jött elő. A lányomat is oltatni fogom. Mellékhatása sem volt, az oltás után 1 évvel lettem terhes és gond nélküli babázásban volt részem.
2015. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerencsés az, aki jól átvészeli.


Tegyük fel ha tényleg ártatlan mikrobák ellen akarunk védekezni vele, akkor nem biztos, hogy megéri a kockázatot.


Ha valóban karcinogén néhány hpv törzs, ami persze csak egy elmélet, akkor sem biztos, hogy megéri oltatni miattuk. Ebben az esetben egy objektív kockázatelemzést kellene végezni, az objektivitásnál már gondok vannak.. :)


[link]

2015. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Naturahírek?! Hahaha... ennél csak az Antalvali "okosabb"
2015. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem a közlő számít, hanem a mondandó.


Kizárhatod a valóságot csak azért, mert nem szimpatikus aki szembesít vele, de aki a teljes képre kíváncsi, annak muszáj szembenéznie vele.


Viszont persze nem kell mindig teljes képet figyelembe venni, a szubjektív kis valóságunkat hazugságok alapján is összerakhatjuk, számunkra megnyugtató kis valóság lesz. Csak ha éppen belebetegszünk akkor lehet nem lesz mindegy :)

2015. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eredetileg egy európai ország komolyabb vizsgálati eredményét kerestem gardasillal kapcsolatban, csak nem találtam.


Akit érdekel az úgyis utána néz vizsgálatoknak.

2015. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!