Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van-e olyan gyerekbetegség,...

Tom Benko kérdése:

Van-e olyan gyerekbetegség, amit szükséges elkapni?

Figyelt kérdés

Nekem ez erősen baromságnak tűnik, de egy kolléganőm váltig állította, hogy a bárányhimlő például ilyen, ne is oltasson ellene senki. Mindezt azután, hogy a kisebbik fiamat a bárányhimlő miatt kialakult vérmérgezéssel vittük a László kórházba.

Szóval?



2015. máj. 25. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Pl a mumpszot, mert ha felnőtt férfi kapja el, akkor heregyulladás léphet fel, meddőség is lehet a vége.

Bárányhimlő ellen érdemes oltatni, úgy tudom elég ronda szövődmények lehetnek.

2015. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő olyan betegség, ami valóban kevésbé súlyos lefolyású gyermekkorban, mint felnőttkorban - az esetek többségét tekintve. Nyilván vannak kivételek. Egy oltásnál nagyon sok tényezőt kell mérlegelni, annak eldöntésére, hogy érdemes-e beadatni. Én a bárányhimlővel úgy vagyok, hogy nem oltatnám be ellene a gyerekemet, mert az esetek többségében nem olyan súlyos a lefolyása, de szándékosan sem kapatnám el vele.
2015. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

@1: Igen, tudom, átéltük.

@2: Így utólag inkább beoltattuk volna bárányhimlő ellen is. Nem az a cuki betegség, mint sokan gondolják.

2015. máj. 25. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért jó, ha gyerek viszonylag kicsi korban elkapja, mert felnőttkén súlyosabb szövődményei lehetnek. De ha oltással védekezik a betegség ellen felnőtt korban is (nem tudom meddig hatásos a védőoltás), akkor természetesen jobb, ha nem kapja el a csemetéd.
2015. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régebben a bárányhimlő nem járt ilyen súlyos mellékhatásokkal, mint mostanában, az okát nem tudom miért lett durvább.
2015. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
@5: Nekem viszont orvos mondta, hogy valószínűleg járt, csak ritkábban ismerték fel, hogy a bárányhimlő okozza.
2015. máj. 26. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!