Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rühesség vagy valami más?

Rühesség vagy valami más?

Figyelt kérdés
1 hónapja viszketek. elmenetem a háziorvoshoz, megvizsgált és mondta hogy ez nem rüh viszont a bőrgyógyász azt mondta hogy az. van pár kiütésem de nem feltűnő, nem nagyon látszik. könyök, térd, vádli, kar, ujjak, fenék, comb,nyak, arc, melltájt viszketek. lehet allergiás vagyok valamire? kb 1hónapja használtam lanoilos baba tusfürdőt, lehet attól van a viszketés? itthon senki se viszket azota se pedig a rüh fertőző.
2015. máj. 26. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A rühesség könnyen kideríthető, ha az orvosnak van mikroszkópja és a bőrkaparékot meg tudja vizsgálni. Egyébként gyógyszertárban lehet kapni Novascabin ecsetelőt.
2015. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
biztos nem rüh, mert az nincs arcon és nyakon. ennyi idő alatt lenne máson is a környezetedben.
2015. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
melyik orvos csinált bőrkaparékvizsgálatot? vagy mindkettő ránézésre diagnosztizált? ha a bőrgyőgyász azt mondta, hogy rüh, akkor mit adott kezelésre? mióta használod? javult?
2015. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
egyik se vett bőrkaparékot. ránézésre mondta azt a háziorvos hogy nem az és ránézésre mondta azt a bőrgyógyász hogy ez rühesség. miközben alig látszódott a kiütés. mert nem piros inkább ilyen bőrömmel egyszínű. kétszer voltam amúgy a bőrgyógyásznál először ezt írta fel: unguentum sulfuratum et salicylatum. a viszketésre pedig Cetirizin hexal-t. 1 hét múlva mentem vissza már nem olyan erős a viszketés de még mindig van kiütésem és még jönnek is ki rajtam mikor megvakarom a karom vagy bármimet.
2015. máj. 26. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!