Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet romlott étolajtól...

Lehet romlott étolajtól fertőzést, ételmérgezést kapni? Ha igen, akkor melyik kórokozóra gondoljak?

Figyelt kérdés
Több hónapon keresztül szekrényben (nem hűtőben tárolt,sajnos) étolajat használtam fel a palacsinta elkészítéséhez. Tettem az alapanyaghoz is és azzal kenegettem az edényt minden sütésnél. Gyermekemnek és nekem is testi, szervi panaszaink voltak. Ekkor kezdtem el gyanakodni az olajra. De a töltelékhez boltban vásárolt, frissen bontott bolti fahéjas szilvalekvárt használtam, ami szintén gyanús nekem. Szóval kérdésem az lenne,hogy ez az egyszer már felhasznált, majd jó lesz később még, leszűrt étolaj okozhatta-e a panaszainkat?Illetve, hol lehet pl. szilvalekvárt bevizsgáltatni?

2015. jún. 23. 05:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Olaj nem romlik meg hónapok alatt annyira, hogy valami bajotok lenne. Ételtől lehet fertőzést kapni, pl. szalmonella fertőzést és sok mást. Másfelé keresgéljetek, hamarább a lekvár lehetett a bűnös de még sok más is, amit előtte való napokban ettetek. De az sem biztos hogy ételtől van.
2015. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Az olaj már egyszer felhasznált, leszűrt étolaj.Feltételezem,hogy maradt benne a sütésből ez az és ez már csak sima szekrényben tárolva okozhat egészségügyi problémát, talán így érthető,hogy miért az olajra gyanakszom még mindig. Hol lehet megnézetni,hogy van-e benne baktérium, vagy valami más korokozó? HOvá fordulhatok, akár a szilvalekvárral is?Számomra egyértelmű,hogy ettől lettünk betegek, mivel előtte semmi jele nem volt és nagyon jól éreztem magamat.
2015. jún. 25. 06:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tünetmentesek vagytok szerintem csesszetek rá. Ha vannak még tüneteitek, akkor magatokat vizsgáltassátok ki inkább. Első az egészség. A kitenyészett kórokozóról is meg lehet állapítani hogy ételtől-e van.
2015. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!