Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A bárányhimlőnek mennyi idő...

A bárányhimlőnek mennyi idő kell, mire elmúlik?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és most jőt kirajtam 2 napja és nagyon csunya és viszket, vajon mikor mulikel 2 hét ?

és nemaradnak nyomai mert elég csunyák ?

és ez normális hogy ijen korba jőn ki rajram? (1 fiu kérdése)


2008. szept. 11. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ovis koromban kaptam el, és olyan 1-2 hét ,mire elmúlt. Van ilyen mentolos hintőpor,azzal kellett a pötyiket porozni.

És ne kapard, mert megmarad a helye!!

Biztosan van már más szer is rá.

2008. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen írt az orvos valami más fojadékot de ha viszked és elkaparom az őrőkre meg láciko ?
2008. szept. 11. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:

ezt találtam még a neten a kezelésére:

Rázókeverék helyett mentolos hintőport használjunk a viszketés enyhítésére



Az enyhe lefolyású esetek csak tüneti kezelést igényelnek. A kínzó viszketést nem krémekkel, nem nedves borogatással, legfeljebb kevés mentolos hintőporral lehet enyhíteni. Így meggátolható a vakarózás, amely továbbterjesztheti a fertőzést, és hegeket is okozhat.



A zuhanyzás fontos, az ülőfürdő viszont nem javasolt



A bakteriális fertőzés veszélye miatt a bőrt tisztán kell tartani, pl. szappannal és vízzel gyakran le lehet mosni, az elvakarás megakadályozásához a körmöket le kell vágni, a kezeket és a ruházatot tisztán és szárazon kell tartani. Naponta akár többször is lehet zuhanyozni, de az ülőfürdő nem ajánlatos.



Gyógyszerek a bárányhimlős betegnek



Viszketést csökkentő gyógyszerek, így például szájon át szedhetô antihisztaminok is használhatók. Ha másodlagos bakteriális fertőzés alakul ki, antibiotikum alkalmazása szükséges. A már bárányhimlős beteg gyógyszeres kezelése indokolt esetekben ún. vírusellenes készítményekkel (aciklovir) történik, mely kezelés a kiütések megjelenésétől számított 24 órán belül elkezdve mutat bizonyított hatékonyságot.

2008. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok az:D

Hát, én nem tudtam még akkor,hogy ez micsoda gondoltam szúnyogcsípés és elkapartam,sebesre, és ez az egy az alkaromon megmaradt,olyan,mintha egy szemölcs lenne.

2008. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a gyors válaszokat
2008. szept. 11. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajna megmarad a heg, ha elkaparod, ez tuti. De ha nem vakarod, nem fertőződik felül, akkor akármilyen csúnyák, elmúlik a nyomuk.
2008. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz magadra és tartsd be az orvos utasírásait. S jól kúráld ki magad. Ugyanis felnőtt korban férfiaknál lehet a szövődménye impotencia. Jó gyógyulást és most ne menj sehova.
2008. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és ha megnyomom mondjuk a hasamon mert ijen viz hojagok lesznek és kinyomom azalis meg marad a heje?
2008. szept. 11. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Minimum egy hónapig karantém. Kismamákat kerüld, ha mégis utcára vagy közértbe mész. Kb. egy hónapig tartott, két kiütést kapartam meg, azok halványan, de végleg megmaradtak. Egyébként halvány barna foltok maradtak a bőrömön sokáig, azután szerencsére elmúltak.
2008. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!