Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Férgesség vagy nem az?

Férgesség vagy nem az?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve van végbélviszketésem.

Egyetlen egyszer találtam gilisztát (1db-ot) a székletemben, de akkor is előtte napi 2x jártuk a kutyával az állatorvosi rendelőt, kb. 2 héten keresztül, és pont utána 2-3 héttel jött elő szóval azt tuti ott szedtem össze.

Erre kaptam Vermoxot, egyet este, egyet 2hét múlva este vettem be.

Viszont azóta is van végbélviszketésem, de nekem nem csak éjjel, hanem nappal, éjjel, mindig. Változó, de nem tudom összerakni semmivel, mármint nem függ össze kajával..aranyerem van, kint, de soha nem vérzett még.

Néha erölködök wc-n, de van olyan, hogy nem megyek 2 napig wc-re (székrekedés), és akkor is ugyanúgy viszket. Üléskor is előjön és álláskor is..

Cukrom jó, citrusos dolgokat is hanyagolom.

Ezt a vermox-kúrát (1+ 2hét múlva megint 1) egyébként 3x csináltam meg 1,5 év alatt, szóval úgymond félévente "féreghajtottam" magam..:D

Szóval én azt kizárnám, és azóta egyébként soha nem volt se élő se halott féreg a székletemben.

De akkor mitől ez a viszketés?

Gombaelleni krémet is próbáltam már:(

Az orvosaim is csak találgatnak, bár széklettenyészetre még nem küldtek..


2015. nov. 28. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
de értelmes orvosaid vannak. sajnos az embernek magánorvoshoz kell mennie, ha valamit akar. próbálj egy magánlaborban székletelemzést végeztetni.
2015. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyébként a vermox nem jó minden bélféregre. és nem is jó állandóan szedegetni.
2015. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cérnagiliszta csak emberről emberre terjed. Ha te kutyától szedtél volna össze bármilyen férget, akkor nem a végbeled viszketne, hanem sok más bajod lenne.

Elmész az orvosodhoz és kérsz egy széklet vizsgálatot.

2015. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kérnéd a széklettenyésztést, elküldenének. Egyébként a bélféreg petéi egy sima kézinagyító (8-10x) alatt is látszanak a lepedőn, erős, éles fénnyel oldalról megvilágítva.

Nyers fokhagyma erős természetes féreghajtó.

2015. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Épp fokhagymát eszek, már a 6. gerezdnél járok, de itt megállok, mert már fáj a fejem tőle (?)

És akkor is a lepedőn keressem, ha hordok pizsama alsót éjszaka?

2015. nov. 28. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja nem, akkor azon.
2015. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!