Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már valakinek tüdőgyullad...

Volt már valakinek tüdőgyulladása? Milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 13:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
köhécseltem, fájt a hátam, rázott a hideg, és hetekig alig bírtam felkelni az ágyból, annyira gyenge voltam, és légszomjam volt, ha kicsit is mozogtam
2016. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerű torokgyulladással indult, ami továbbterjedt a légcsövemre is. Ebből már kezdtem kigyógyulni, volt egy nap, amikor már egész jól éreztem magam, aztán felülfertőződött, és ismét ágynak estem. Általános gyengeség, nehéz légzés, köhögés, láz. Pár nap után krepitálni is elkezdtem (fura recsegő-szörcsögő légzéskor a tüdőben, az alveolusok a felgyülemlett váladék miatt összetapadnak és szétnyílnak). Ekkor mentem ismét orvoshoz, a győri kórház sürgősségi osztályára. Eléggé láthatták rajtam, hogy komoly a dolog, gyakorlatilag azonnal, soron kívül megvizsgáltak, vért vettek, majd a főorvos közölte, hogy egy hét kórházi ellátás lesz, mert elég komoly tüdőgyulladásom van, a bal tüdőm szinte teljesen terjedelemben gyulladt, és a jobb alsó lebenye is, ráadásul az elmúlt másfél-két hétben beszedett sok lázcsillapító miatt a májam sem úgy működik, ahogy kéne.

Szóval ez egész komoly volt, de felülfertőződéses esetben ez a jellemző.

2016. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!