Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet elkapni a náthát?

Hogy lehet elkapni a náthát?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2016. jan. 27. 17:30
 2/6 anonim válasza:
Komolyan, hogy kérdezhetsz ilyet?! Hány éves vagy, ha szabad megkérdeznem?!
2016. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok náthás lenni

Csak véletlen ittam a hugom poharából (aki náthás) és csak azért kérdeztem meg hogy tudjam hogy így elkaphatom e

2016. jan. 27. 20:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 16 éves vagyok
2016. jan. 27. 20:44
 5/6 San Bernardo ***** válasza:

A nátha egy vírus, a legősibbek és legelterjedtebbek egyike. Mivel vírus, gyógyszere NINCS. Vírusoknak (kevés kivétellel, pl. herpesz) nincs gyógyszerük, csak védőoltásuk, tehát magát a szervezetet kell megerősíteni, hogy legyőzze.

A nátha vírusa cseppfertőzéssel terjed. Tehát bármilyen testváladék (nyál, köhögés, tüsszentés stb.) alkalmas rá. Viszont a levegőben nem marad sokáig életben, egy köhögés után kb. 1 méteren belül elhal a vírus a levegőben szobahőmersékleten.

A legjobb helyek a nátha elkapására az iskola, orvosi rendelő, tömegközlekedés és hasonlók.

...Ugyanis (a közhiedelemmel ellentétben) a náthát nem a hideg okozza, nem a "megfázás". A hidegben éppen hogy nem terjed a vírus. A vírus gazdatesthez kötődik, és testhőmérséklet kell neki.

...Azért kapcsolják a hideghez, megfázáshoz, mert a hidegben legyengül az orr és a torok nyálkahártyája, ami eredetileg véd a vírus ellen. Ezzel a legyengül nyálkahártyával emberek közé mész zárt helyre, ahol elég egy náthás ember, ott kapod el a náthát. A déli sarkon magában senki nem lesz náthás (torokgyulladás lehet, ilyesmi, de nátha nem), mert a nátha EMBERTŐL jön mindig.

..Köhögést, tüsszögést, és emberi közelséget kerülni kell. Gyógyszere nincs, tüneteket lehet enyhíteni, és a szervezeted győzi le ha nincs szövődmény. Ha szövődmény van, arra van antibiotikum, de az már nem náthára van.

2016. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyere csak közelebb!

HAPPCÍÍ! Ez jól esett.


Na, hát így.

2016. febr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!