Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megduzzadt (valószínűleg)...

Megduzzadt (valószínűleg) nyirokcsomó a hónaljban (? )

Figyelt kérdés
Tegnap hirtelen egyik pillanatról a másikra nagyon elkezdett fájni a hónaljam és egy kézzel is kitapintható, kb egy centi átmérőjű csomót találtam. Hirtelen eléggé rosszul is lettem és egész délután feküdtem (hányinger, érvágytalanság, kimerültség). Egyik pillanatban még teljesen jól voltam, nagyon gyorsan történt az egész. A rosszullét azóta elmúlt, de a csomó továbbra is nagyon fáj. Olvasgattam a témában és azt láttam, hogy különböző betegségek jele lehet a nyirokcsomó megduzzadása. lehet valamit tenni ellene? Lehet valamivel csökkenteni, vagy csak várni kell, hogy elmúlik-e?

2016. márc. 14. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon régóta van ott egy ilyen csomó (több éve), és semmi bajom.

Megnézték többször ultrahanggal (nem is nagyon látszik), semmi gond vele.

Szóval ne aggódj, nem feltétlenül jelent semmit. Ha nem múlik el, mutasd meg orvosnak, de ne ijedj meg.

2016. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked is hirtelen jelent meg?
2016. márc. 14. 14:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy meg vagyok ijedve, csak tényleg nagyon fáj, és ez eléggé bosszantó... :/
2016. márc. 14. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, fogalmam sincs, mikor és hogyan jelent meg.

Én véletlenül vettem észre, mikor szappanoztam magam fürdésnél, mert nekem nem fájt soha. Fogalmam sincs, hogy mielőtt észrevettem, mennyi ideig volt ott.


Állítólag az izzadásgátló deoktól kialakulhat, illetve a borotválástól is.

2016. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem használok gyakran dezodort. Borotválástól lehet.
2016. márc. 16. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi volt végül?
2022. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!