Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ugye ez nem vérmérgezés?

Ugye ez nem vérmérgezés?

Figyelt kérdés
történet röviden=Hétfőn észrevettem hogy a bal kezemen a mutatóujjam ujjbegye vörös lett,felduzzadt,lüktetett.Tüskére gyanakodtam,mivel Vasárnap fát cipeltem.Megmostam a kezem,elkezdtem fertőtlenitett tűvel felpiszkálni.Nem találtam semmit,szóltam anyumnak hogy nézze meg ő is.Megpiszkálta,és elkezdett gennyezni és még jobban fájni.A vérmérgezés ilyen piros csíkban szokott futni..elvileg.Na szóval máma észrevettem hogy a sebemből jobbra elkezdett kiindulni ilyen vöröses,halvány pirosos ,,csík" ez az lenne?

2016. máj. 10. 19:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem,hogy kb 2-3cm hosszú a csík.
2016. máj. 10. 19:18
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Az egyik barátom tavaly megbotlott és elesett. A tenyerét felsértette a beton, majd másnap elkezdett futni a csík. Vérmérgezése lett. Elég feltűnő volt, semmi mással nem lehetett összekeverni, keress képet a googleben. Egy napot mégis várt, majd hajnalban bement a kórházba és rendbehozták. Addigra a könyökénél járt. Nagyon figyeld, hogy terjed-e tovább, mert lehet akár az is.
2016. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "piros csík felfut tehát vérmérgezésed van" egy elég nagy butaság, de nagyon tartja magát a közbeszédben. Ha van is csík, az a helyi gyulladás jelenti, nem fog az semerre elmenni.


A vérmérgezés nem így jelentkezik, és semmi köze annak hozzá, hogy megszúr egy tüske.

2016. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
A saját szememmel láttam ahogy az ere végig pirosodik:D nem tudom te hol tanultál bioszt de a szepszis az terjed a szívig az éren át
2016. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Osztalytarsamnak is volt bokajan. lefotozzta es eloszor csak egy 5 centis csik volt mire bement a korhazba mar erosen a vadlijaig ert. Gondolom nem azzal foglalkozott hogy verfertozeses kepeket photoshopoljon, kedves 2.
2016. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A vérfertőzés mást jelent.

A vérmérgezést pedig közel sem olyan súlyosnak írják le, ahogy itt előadod. Ilyenbe nem halnak bele, de még maradandó károsodás sem éri.

2016. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem olyan súlyos, de a saját szememmel láttam, hogy fut a piros csík a karján egyre feljebb, tehát nem városi legenda:D tény, hogy láz is kíséri és sok minden más, amitől rosszul érzed magad, de van csík
2016. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem a csík megjelenését kérdőjeleztem. Hanem azt a pánikszerű hírterjesztést, hogy a csík felfut a szívedig és akkor meghalsz. Nyilván ad a szervezetet egy válaszreakciót a sérülésre és be is gyullad helyileg. Sokan ezt azzal azonosítják, hogy kábé elesel és meghalsz.
2016. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj..

Tessék tájékozódni kicsit!


Szepszis (vérmérgezés)


ht [link]

A piros csík mezei nyirokér gyulladás, ami természetes reakciója a szervezetnek a sérülésre..

2016. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!