Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ételmérgezés kezelése otthon?

Ételmérgezés kezelése otthon?

Figyelt kérdés

Szombaton összeettem mindent, nyers húsok, halak, osztriga, meg minden hülyeség. (Gourmet fesztiválon)

Ma (Hétfő) egész nap hánytam és ment a hasam, görcsöl a hasam, 38 fokos lázam van. Úgy gondolom, ott szedhettem össze valamit! Mennyire lehet ez veszélyes? Ráérek orvoshoz fordulni holnap, vagy menjek ügyeletre, ahogy tudok? Másnak volt már hasonló? Mikorra múlik el mondjuk magától?



2016. máj. 16. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Ha hánysz és lázas vagy habozás nélkül orvoshoz kell fordulni, mert márinjekció formában fogod kapni a csillapítót.

Bélgyulladás jó móka, ha holnapig vársz, meg is halhatsz az éjjel.

2016. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha fekszel és pihensz, pár napon belül elmúlik, de fontos, hogy igyál vizet vagy teát, mert a folyadékot pótolnod kell, hogy ki ne száradj a hányástól és hasmenéstől. Jobbulást! :)
2016. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem volt, párom hívta a mentőt, pedig direkt nem akartam kórházba menni, ahogy elmondta a panaszom, rohantak ki értem, már a mentőben bekötötték az infúziót és kaptam a gyógyszereket, 2 napig bent kellett maradnom, annyira kiszáradtam...a helyedben nem szórakoznék, mert a kiszáradás ilyen esetben egy nap alatt halálos tud lenni.
2016. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha szombaton ettél össze mindent, de csak ma vagy rosszul, akkor az nem ételmérgezés


hívd az ügyeletes orvost!

2016. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Széntabletta szükség szerint, első adagban 6-8 szem. Bolus adstringens a hasmenés ellen a belek nyugtatására, és amint említették, pótolni kell az elvesztett folyadékot és sót sózott fekete teával (cukor nélkül). Lázcsillapító szükség szerint. Ha holnapra nem csillapodik, akkor orvoshoz kell menni, de székletvizsgálatot mindenképpen érdemes csináltatni. Erős diéta, sózott főtt krumpli, háztartási keksz, kevés reszelt sárgarépa.
2016. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nálunk (Eger) az ügyeletes orvosok annyit érnek, mint a fing. Megkeseredett idős nőket osztanak be, akik megvannak sértődve, ha bemész hozzájuk. Annyi választ kapnék, hogy injekció, aztán holnap menjek a háziorvoshoz. Szóval ti többet tudtok itt segíteni. Dél óta nem hánytam és nem ment a hasam sem, a lázam 37,4-38 között ingadozik, és a folyadékot pótolom folyamatosan. Ezek után is kórházat javasoltok? Elég drasztikusan hangzik, de hiszek nektek ha így kell tennem. 29/F vagyok, bírnom kellene :)
2016. máj. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!