Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez most vakbélgyulladás vagy...

Ez most vakbélgyulladás vagy gyomor rontás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap este össze vissza ettem. Gyümölcsöket,fagyit,vaníliás-tejszínes joghurtot.

Aztán rá egy 20 percel ettem kb 25 deka kenyeret,a hozzá való vajjal,kolbásszal,szalonnával,sajtal,paradicsommal,majonézzel.Közben megittam fél liter tejet,majd rá 1 órára egy sört.

Azóta görcsöl a hasam,de elég durván,és megy a hasam. Az egész hasam fáj.Eleve nem bírja a gyomrom az össze vissza evést,de ez most nagyon betett neki. 4 órát bírtam aludni,ébredés után kb 10 percenként rám jött az eszméletlen erős hascsikarás,majd mentem is a WC-re.

Midníg volt székletem (fostam de durván) Délután 2 kor bevettem egy Nospat,meg egy hasfogót. Azóta jól elvagyok.

Remélem mikor kimegy a gyógyszer hatása,akkor sem lesz bajom.Ilyen durva lenne egy gyomorrontás? Idáig csak olyan volt velem,hogy maximum 2-3x el kellett mennem a wc-re és ennyi.De ez most nagyon megrémített,hogy még másnap is iszonyúan görcsöl a hasam.

Kicsit hipochlonder vagyok egyből a vakbél ugrott be,bár nincs bajom az evéssel(diétázok) jó a kedvem(mióta bevettem a gyógyszert) és szerintem lázas sem vagyok.


Szerintetek egyszerű gyomorrontás? Meddig tarthat még?



2016. jún. 25. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha vakbeled lenne, arról tudnál.
2016. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért tettem fel a kérdést mert nem tudom.
2016. jún. 25. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A fosás az nem a vakbél jele.
2016. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Jobboldali, alhasi erős fájdalom jellemző ÁLTALÁBAN a vakbélgyulladásra, 99,9%, hogy neked egyszerű gyomorrontásod van. Diétázz és igyál sok vizet, holnap, ha már jobb a közérzeted, fokozatosan térj vissza a normál kajához, a nehéz ételeket, összevissza evést kerüld.
2016. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen valószínűleg csak gyomorrontás.Amiket összeettél és ittál, nem csodálom hogy kikészült a gyomrod.De előfordul ilyen.Máskor jobban oda kell figyelni erre.

Jobbulást!

2016. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. Ahogy olvastam a vakbélgyulladás iszonyatosan fáj,nekem mondjuk egy 10 es skálán 5-6 volt. De az egész hasam görcsölt,jobb oldalt alul,bal oldalt,középpen mindenhol.

Mindegy akkor megnyugodtam,beveszem majd a gyógyszereket ha ismét fájna aztán nem idegeskedek rajta ha csak ennyi az egész.

2016. jún. 25. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Teát igyál jó sokat. Vegyél patikában Bólus astringenst, ez hamar rendbehozza a beleidet. Persze a diéta is fontos. Ez nem vakbélgyulladás, hanem bélfertőzés.
2016. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi mindent össze-vissza enni és inni, nem csoda, hogy görcsölt a hasad és hasmenésed lett. Ma diétázz és igyál sok folyadákot (vizet), teát.
2016. jún. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!