Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha orálisan érintkeztem egy...

Battyas kérdése:

Ha orálisan érintkeztem egy meleg pasival. De én nem viszonoztam, lehetek AIDS-es es? Csak bevette a szájába nem élveztem el.

Figyelt kérdés
Oràlis èrintkezès
2016. júl. 4. 02:29
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Az AIDS még mindig a HÍV fertőzés 4.-ik stádiuma,ami átlagosan 10 év alatt alakul ki.Akkor beszélünk AIDS-ről,ha valakinek teljesen összeomlott az immunrendszere és már nem képes a védekezésre,ezért hívják más néven szerzett immunhiányos tünetegyüttesnek.Általában az AIDS-et indikátorbetegségekkel szokták felismerni,ilyen pl a tüdőgyulladás.(persze egy vérvétellel is könnyedén kiszűrhető,de ha valaki idáig eljut anélkül,hogy megnézetné magát valószínűbb,hogy a betegsége alapján jönnek előbb rá a dologra)

Tehát nem,nem lehetsz AIDS-es.

A HÍV vírus pedig vérrel és testnedvekkel terjed.Tehát pl egy sima csókolózással nem lehet elkapni,kivéve ha a HÍV-vel fertőzött személynek van valamilyen seb az ínyén és így a vére átkerülhet a másik szájába.

Egyébként az AIDS nem csak a melegeket érinti,tehát ugyanúgy aggódhatsz akkor is,ha egy lánnyal vagy,ezért ha gyakran váltogatsz partnert érdemes szűrésekre járni,mert ha időben el van kapva a betegség jól szinten tartható,és akár 70 éves korodig is eléldegélhetsz viszonylag tünetmentesen.


Ezt minden évben elmondják amúgy az iskolában az AIDS világnapján,tehát jó esetben volt 8 éved megjegyezni....

2016. júl. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
42%
Lehetsz.
2016. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!