Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SEGÍTSÉG! Furunkulusra /...

SEGÍTSÉG! Furunkulusra / tályogra van valami gyors "tűzoltási" lehetőség? Probléma lentebb.

Figyelt kérdés
A problémám március óta húzódik...akkor egy fél diónyi furunkulus/tályog jött ki bikinivonalnál, majd több bőrgyógyászt végigjárva, antibiotikumokkal és krémekkel való kezelés után az lett a vége, hogy megműtötték (kivették tokostól és varrták)....sajnos nem sikerült jól a műtét, 4-szer kellett megnyitni ugyanazt a tályogot, végül nyitva hagyták mire nyitott sebként begyógyult...ezzel egyidőben kaptam egy második fajta antibiotikumot és szintén egyidőben kijött kb. 4 centivel mellette az újabb tályog (azt is megműtötték, varrták, problémamentesen gyógyult)...mire kezdtek volna begyógyulni a sebek, kijött az arcomon egy kb. borsónyi tályog....akkor mentem a 4. bőrgyógyászhoz, aki szikével megnyitotta, kitakarította, párakötéssel gyógyította...mellé kaptam a 3. fajta antibiotikumot...4 hete jött egy újabb tályog a fenekemen...csak jódoztam, nem akartam már több helyen vágatni magam...3 hete szintén egy a másik oldalán...amellett, hogy még mindig szedtem az arcomra kapott antibiot. Újra bőrgyógyász....közöltem: nem akarok újabb műtétet, legalábbis húznám vele, mert Aug.1.-én nyaralni mennénk (szállás lefoglalva, kifizetve)... Kaptam egy 4. fajta antibiotikumot, 1 hete szedem, de nem használ...az a baj, hogy tudom, megint sebészet lesz a vége, de még legalább 2 hétig húznom kéne, amíg hazaérünk a nyaralásból....Esetleg valakinek, valami tippje, amivel addig csitítani tudnám a gyulladást??? Köszönöm hogy végigolvastál és reménykedve várok bármilyen ötletet! Köszönöm!
2016. júl. 21. 10:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de ha többször előfordult már, akkor lehet, hogy HS-s vagy. Ez verejtékmirigy gyulladást jelent. Van erre specializálódott orvos Debrecenben, Pesten, Pécsett és Szegeden. Érdemes lenne az egyikhez elmenned, hogy kizárják. Mert egyébként egy ma még nem gyógyítható betegség, ami megjelenhet a hónaljban, farpofákon és nőknél a mellen is. Sajnos egy nagyon csúnya betegség, ami lelkileg is megviseli az embert.
2019. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!