Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Baj, ha egy németjuhász kutya...

Baj, ha egy németjuhász kutya nincs tanítva?

Figyelt kérdés
Már egyébként 5 és fél éves. Nem fajtatiszta, az egyik szülője az volt, a másikban is csak egy kicsi volt. Nem volt tanítva, de anélkül is nagyon okos, és pofátlan. Teszi azt a bamba kutyát, de nem hülye. Jól tartott, szép, egészséges, kicsi korában pufi volt, és a feje is inkább kerek, az az aranyos fajta. Egy 50x50 méteres terület áll a rendelkezésére napi 4-5 órát augusztustól májusig, az a baj, hogy a veteményt és a szép, nagy krumplit úgy lekaszálná, mint a szél, és ezért nem lehet szabadon. Felügyelet nélkül csak akkor lehet hagyni, ha tudjuk, hogy senki nem fogja nyitva hagyni a kaput, mert kiszökik, és megy előre. Orra lent, ügetve szaglászik, ide se figyel. Tegnap is kiszökött, olyankor nagyon megijedünk, mert nem jön ki a kutyákkal (az udvarunk és mamám udvara közt nincs kerítés, neki van egy pulija, hamarabb itt volt, mint ő, és vele kijön, szuka, de elmegy mellette) és a macskákkal sem. Bement egy nyitott kapun és majdnem megölt egy másik pulit, apa úgy szedte le róla. Ha a tulaj előbb jön ki, lehet lecsapja és vége. Megteheti az udvarán. De milyen fura, ha oltásra visszük, és sok a kutya, akkor áll, mint a hugyos disznó. Igazából az érdekel, hogy a szökést meg lehet akadályozni ilyen korban? Tanítani már feleslegesnek tartom, de játszani lehet vele. 2 kislabdával szoktam, mert ha egyet elrúgok, akkor megy érte, és addig el tudom rúgni a másikat is. Meg szokott jelezni, ha labdázni akar, idehozza. Kötekedni is szokott, elszalad előttem labdával a szájában, megfordul, leteszi, néz rám, amint megmozdulok, egyből felkapja és elszalad. Volt, hogy sokáig nem hallgatott ránk, akkor apa nagyon felhúzta magát, és nagyon rákiabált egy káromkodással cifrázva, a kutya úgy megijedt, hogy idejött és 3 méterrel arrébb lehasalt és a fejét is a fűre rakta XD Pedig csak néha kap egy nyakast ujjheggyel, az meg semmi. De a legfőbb probléma a szökés. Félek, hogy egyszer nem tudjuk megfogni, és lehet visszajönne, de a tegnapi esetet visszahozva, bemenne mindenhova, kárt okozna, tuti agyonütnék, elütné az autó, befognák stb. Mi legyen?

2016. szept. 12. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy szakkönyvet, és kezd tanítani. Jobb későn, mint soha.

Az a minimum, hogy hallgat a nevére, visszajön, ha hívod, és engedelmeskedik az ül és fekszik vezényszavaknak.

2016. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nevére hallgat, csak nem fogad szót. De ha sokat futott, és fáradt, akkor lefekszik a teraszra, és akkor lehet vele bánni.
2016. szept. 12. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába kellene beiratkozni.
2016. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet, de az mennyibe kerülne? Nyíregyházán tudom hol van a kutyaiskola, mert van ott egy felüljáró féleség, és ott mindig nagy fehér betűkkel ki van írva, hogy "kutyaiskola".
2016. szept. 13. 14:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Most nézem a kategóriát. Komolyan én raktam ebbe? XD
2016. szept. 14. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!