Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tályog, kelés meddig tart?

Tályog, kelés meddig tart?

Figyelt kérdés
Tegnap felnyitották a combom belső és ágyékra ráhúzódó tályogomat.24 éves anyuka vagyok és még soha nem volt ilyenem mondhatom kegyetlen fájdalommal jár/járt. Ma kitágították és kinyomták megint holnap vissza kell mennem de már most rosszul vagyok hogy megint hozzá nyúlnak!!! Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2016. okt. 10. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is többet szedtek már ki... Az elsőt 5-ször nyitották fel és tisztították (kanalazták) ki belőle a gennyet (ezzel hónapokig szenvedtem), a másodikat még sikerült időben elcsípni és miután kiszedték tokostól, majd varrták kb. 3 hét alatt gyógyult, a 3.-at 3-szor nyitották meg (ez is kb. 2 hónapig gyógyult). Minden esetben csak akkor gyógyult meg véglegesen, amikor a tokjával együtt kiműtötték és varrták. Sajnos ha benn marad a tokja, akkor annak az újratöltődésével kell számolni. :( Fogadd őszinte részvétem, én több mint fél évig szenvedtem ezekkel a szutykokkal :-/
2016. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úr isten én már most rosszul vagyok a holnapi nap miatt megint meg van duzzadva igaz raktak bele betadin géz tampont lehet az tolti ki? Tegnap jobb volt miután kinyomkodtak reggel furgebb is voltam de ma sehogy sem jó. Nem vagyok beszari szültem is már az sem volt könnyű Vakumoztak de ez olyan kellemetlen helyen van hogy úgy kell mennem mint aki be csinált nem is érdekelne annyira ha nem ott lenne!!! Mi volt a kiváltó ok?
2016. okt. 10. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak örülj, hogy Neked a sebészeten tartják tisztán a sebet. Nekem egy hatalmas (kb.zöld diónyi) mélységű "űr" tátongott a comb és az ágyék közötti hajlatban, ezt nekem kellett minden nap kizuhanyoztatni és jól telilocsolgatni betadinnal, majd kötözni. Hát, gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a látványtól folyamatosan hányingerem volt, szívesebben bíztam volna a sebészre ezt is...és igen, valószínűleg a betadinos géz feszít annyira. Egyébként nekem is nagyon fájt az összes, de amikor így nyílt sebként kezelték (mint most neked), az feleannyira sem fájt, mint amikor az lett a vége (három esetben), hogy kiműtötték és varrták. Hú, ott aztán a varrat is iszonyatosan tud húzódni. Ráadásul az egyik a fenekemen volt, arra 3 hónapig nem tudtam ráülni. Sok ilyen jött ki rajtam, ebből 3-nál került műtétre a sor, a többit megúsztam sima kikanalazással, vagy a kisebbeket "kiműtöttem" magamnak. Több mint fél éves kivizsgálás, fél éven át tartó (és semmit nem használó) antibiotikum kúra után derült ki, hogy hormonális oka van....felborult a hormonháztartásom, így végül (bármennyire is nem akartam) fogamzásgátlót javasoltak. Amióta szedem, nem jött ki újabb. (pedig előtte az egyik még meg sem gyógyult, máris jött a másik).
2016. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nagyon szörnyű helyen vannak ezek. Én a comhajlatban levővel és a fenekemen ud nagyon megszenvedtem. Hónapokig nem bírtam pl. bugyit húzni (mert a bugyi széle folyamatosan irritálta a sebet) + szűk farmereket egy az egyben el lehetett felejteni, állandóan melegítőben mászkáltam mindenhová....és hát igen....mint aki be****t :-/
2016. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma már nem nyomkodták! Kiszedték a gézt azt mondták tiszta. Nekem is itthon kell kezelem szétnyitni és betadint csepegtetni majd ragasztani kaptam antibiotikumot klimicin 300mg kemény kapszulát. Csütörtökön kell vissza mennem remélem nem lesz semmi gond. Köszönöm a válaszokat és együtt érzek mindenkivel.
2016. okt. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!