Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez már IBS? Mit tehetnék,...

Ez már IBS? Mit tehetnék, hogy könnyebbek legyenek a mindennapjaim? Házi orvosom ez ügyben nem mond semmit.

Figyelt kérdés

Szeptember elejétől ideg hatására gyomorsavam lesz,hányingerem. Ezek mellett székrekedésem és hasmenésem van váltakozva.

Ez azóta sem múlt el próbáltak nyugtatót, gyomorsav lekötőt, de nem voltal hatásosak. Ha elmúlt az idegesség javult a helyzet.

Ám mostanában a "legkisebb ideg hatására" is ez történik. És már kihat a mindennapjaikra.


Csináltam tesztet és voltam nőgyógyásznál is,nem vagyok terhes.


Igazából már a háziorvosom se tud rá mit felírni.


Volt már veletek hasonló? Ez lehet IBS? Mit tehetek ellene?


17/L


2016. okt. 15. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lopédium, Kérdező, nekem nagyon sokat használt. Nem is drága, és hosszú időre képes megállítani a hasadat.
2016. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem IBS, inkább stressz okozta gyomorbajok.

Nekem is ugyanez van. Nekem mondták, hogy IBS, de az IBS diéta, kezelés semmit nem használt. Nekem lényegében csak akkor vannak tüneteim ha stressz ér, különben semmi baja a gyomromnak. Az IBS nem feltétlenül stressztől alakul csak ki.

Nem tudom milyen nyogtatót próbáltak, nekem Escitalopramot írtak fel rá. 2 évig szedtem és rengeteget segített. Mondjuk sokáig kell szedni nekem kb. fél év után lett jobb. Most már nem szedem, de már nincs is szükségem rá, mert max havi 2-3 jön elő és akkor sem annyira vészes.

Esetleg menj el orvoshoz, nézzék meg nincs-e ételallergiád. Ha minden rendben van, akkor próbáld a stresszt kezeltetni ne pedig a tüneteket.

2016. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy mostanában idegesség nélkül is megvannak ezek a panaszok. Ma 4-5 óra telt el két étkezés között. Ettem,de még mindig nagyon erős gyomorgörcsöm van.
2016. okt. 15. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvos, ki tudja miért van, lehet ételallergia, stressz IBS, Crohn bármi.
2016. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helicobacter pylori tesztet is csinaltattal? Ha nem, csinaltass.
2016. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!