Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, hogy miattam esik...

Félek, hogy miattam esik másoknak baja. De betegesen. Miért van ez? Uralja a mindennapjaim. Meddig lehet ezzel így élni? Teljesen tönkre tesz.

Figyelt kérdés
Sose bántanék senkit...De állandóan rettegek,hogy úristen mi van ha nem jól oltottam el a gyufát és miattam kigyullad a ház és meghalnak vagy nem zártam el a csapot és meg fognak halni vagy rossz összetevőt teszek a kajába és meghalnak..pedig nincs semmi méreg a közelben hálisten ..vagy ha valakit meghívok egy csokira vagy ajándékba adom a csokit,hogy mi van ha attól lesz rosszul és meghal?állandóan folyamatosan rettegek,hogy valakinek vagy valakiknek baja esik miattam..
2015. aug. 21. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus, vagy pszichiáter segítségét kellene kérned, ez nagyon nem normális dolog.
2015. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jártam egy pszichológushoz és pszichiáterhez is...terapeutát váltottam mert nem segített sőt rosszabb lett.. a mostani terapeutánál eddig 3x voltam nem tudom mi lesz

de mindig van valami ami egy időben a terhességtől..aztán a betegségektől aztán mindig van valami amitől huzamosabb ideig félek és egyre erősödő félelmek..nem tudom az alapja mi lehet

2015. aug. 21. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen, bár nem ennyire durva.

mondjuk a jogsim megvan, de soha nem vezetek, mert félek, hogy elütök valakit, vagy nekimegyek valakinek, vagy történik valami rossz. a gyufás is megvolt, míg cigiztem. a tojást mániákusan szagolgatom, nehogy attól legyenek rosszul, akik esznek az általam készített kajából.

nem tudom, azért idővel talán jobb lesz. hozzátartozik, hogy nem szeretem magam, de most épp változtatok (fogyókúra), és már rám jön egy-két régi ruhám. és most úgy érzem, hogy szívesen vezetnék pl.

nem lehet, hogy kevés az önbizalmad, és azért érzed így?

2015. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Alighanem kényszerbetegséggel küzdesz (obsessive-compulsive disorder, ocd). Érdekes, hogy több pszichológusnál, pszichiáternél is jártál már, mégsem tudták ezt megállapítani?
2015. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

második válaszoló: igen nagyfokú önbizalomhiány az abszolút találó az élet minden területére..keresem a pozitív visszajelzéseket de még amiben azt hiszem jó vagyok azt is megcáfolják

harmadik válaszoló: szorongással kezeltek és depresszió szuicid hajlam és még valamilyen személyiségzavar(amit később átírt a doktornő kevert személyiségzavarra) amik után utána néztem és olyanokat olvastam magyarázatként,hogy magába forduló stb)szeretnék meggyógyulni mer jelenleg napi szinten olyan állapotba kerülök amit nem bírok elviselni és könyörgöm istenhez,hogy öljön már meg vagy fejezze már be ezt...

olyan irreális félelemek magasodnak felém a racionális gondolataim felé,hogy nem bírom őket leküzdeni...és ilyenkor nagyon szenvedek egyrészt a félelem miatt amiket ezek a gondolatok hoznak elő ,hogy "mi lesz ha..." másrészt pedig azért mert bármennyire is akarok tőle szabadulni nem hagy..

2015. aug. 21. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt: [link]

Magadra ismertél?

2015. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen
2015. aug. 22. 19:09
 8/11 A kérdező kommentje:
igen( az előbb véletlen elküldtem csak simán az igent) szóval nagy része szinte szóról szóra igaz rám még olvasni is szörnyű.köszönöm a linket így eltudom magyarázni másnak is mi a bajom mert van egy személy akinek tudnia kéne de hiába magyarázom nem érti meg és csak lebolondoz...
2015. aug. 22. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a méregcsapokat mindig el kell zárni a lakásban:


[link]

2015. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Íme itt is egy kis olvasnivaló:


[link]


Itt pedig a terápiás kezeléséről olvashatsz:


[link]

2015. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!