Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetseges, hogy az Aktil Duo...

Lehetseges, hogy az Aktil Duo antibiotikumtol lett koros hasmenesem?

Figyelt kérdés
Beteg voltam es kaptam ezt a gyogyszert ez kb masfel honapja. Azota csak megy es megy es megy a hasam. Az orvosom meg szarik ram! Suliba sem tudok normalisan jarni, elmenni sem tudok sehova. Szeklet tenyesztese kuldott, az eredmenyre varok.
2016. nov. 23. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a gyógyszert (úgy értem használtam is), de nekem nem okozott ilyet. Nézd még, van-e ilyen mellékhatása, de szerintem ez a kettő nem függ össze. Még a probiotikumot megpróbálhatod, hátha segít, de ezt nem teljesen ismerem, úgyhogy először olvass utána.
2016. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Az Aktil penicillin készítmény és az ilyen típusú antibiotikumok elpusztítják a bélflórát,ami hamenést okoz. Vegyél probiotikumot!
2016. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elso: Elolvastam es igen, okoz hasmenest.


Masodik: mar annyira remenytelen vagyok! :( Hetek ota kuzdok vele! Normaflore-t szedek, az jo?

2016. nov. 23. 21:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, jó. Mióta szeded?
2016. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen nekem is azt írt az orvos mandulagyulladásra azóta fosok csak fosok
2016. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok szedése után tipikus tünet a hasmenés. Ennek oka, hogy az ab. megölte a beleidben normálisan is ott lévő bacikat, amik megakadályozták korábban, hogy a hasmenést okozó bacik megtapadjanak ott. Ha nem múlik el, akkor ezzel mindenképp mnej el orvoshoz, mert lehet, hogy komoly baktérium szaporodott el a beledben. Ezek a rossz bacik pedig penicillinre sajnos már rezisztensek, és erősebb antibiotikum kell ellenük (metronidazol, vancomycin).
2016. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szedhetsz Protexint, az többféle jó bacit tartalmaz, mint a Normaflore.
2016. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kb 4 napja szedem. Es remelem jobb lesz mert ma sem tudok menni suliba, sot a hasam folyamatosan faj..

Az orvosom meg meg igazolast sem ad, semmit nem mond hogy mi lehet velem, se tanacsot nem ad semmit. Sajnos a reklamokra es a patikara hagyatkozhatom.

Koszonom a segitseget, ha visszamegyek ezeket elfogom neki mondani!

2016. nov. 24. 06:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos későn kezdted el szedni. 4 nap szedés még kevés,főleg az után,hogy már régebben szedted az antibiotikumot. Most ne egyél gyümölcsöket, zöldséget,mert azok lassabban emésztődnek a belekben és hamar elkezdenek erjedni,gázosodni és ez fokozza a hasmenést,sőt hasi görcsöket csinál. Az orvosod figyelmeltethetett volna az antibiotikum szedés mellékhatásaira. Mindegy mort már, de ha legközelebb antibiotikumot szedsz, azonnal kezd el mellé a probiotikumot.
2016. nov. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom Szepen!
2016. nov. 24. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!