Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázás esetén, ha napi 3000...

Megfázás esetén, ha napi 3000 mg C vitamint szedek, az káros?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros, de teljesen felesleges, mert a szervezeted csak annyi C vitamint fogad be amennyire szüksége van. A többi távozik..
2017. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehet egyértelmű választ adni az idevágó hiányos adatok birtokában. Annyi bizonyos, hogy egyéb feltételek mellett károsan befolyásolja a vizelet pH-ját, savanyítva azt fokozza a kőképződés valószínűségét és erős redukáló hatása miatt hozzájárulhat a bőrön pigmenhiányos foltok kialakulásához.
2017. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is ennyit szedek, de elosztva, egyszer 1500 mg reggel és ugyanennyi este környékén. Használni szerintem nem igazán használ nekem, de ennyitől bajod nem lesz, legalábbis ártani, nem árt.

Javasolta itt nemrég valaki a 10.000 mg-t, azt felejtsd el, hasmenésed lesz tőle.

Ennyi még nem káros!

2017. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha rövid ideig szeded nem lesz tőle bajod (1 2 hét) Hosszú távon:

1. Növelheti a vizeletben lévő húgysav szintjét, de nem bizonyított, hogy a megnövekedett húgysavszint vesekövet okoz a szervezetben. Viszont a távozása baszottul fáj.

2. A C-vitamin elősegíti a növényi tápanyagokból származó vas felszívódását, ezért a nem vashiányos személyek inkább kerüljék a nagy dózisú C-vitamin kiegészítőket.


A természetes ételek formájában bevitt nagy mennyiségű C-vitamin esetében a túladagolás egyszerűn kizárt.

spenót

petrezselyem

homoktövis

brokkoli

sütőtök

paprika és paradicsom

eper, málna és áfonya

narancs, citrom és grapfruit

karfiol

savanyú káposzta

kelbimbó

2017. jan. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Reggel-este 500-500 mg elég, és csak tényleg addig, amíg le vagy gyengülve.
2017. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
vizben oldódó vitamin, a vizben oldódó vitaminokból a felesleget kipisiljük tehát pocséklás, a veseköves mellékhatás se kizárt....
2017. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kilós, félkilós kiszerelésű C vitamint vegyél, és folyamatosan is fogyaszthatsz ennyit, nem lesz bajod tőle.

Korábban többször volt vesekövem, de 14 éve nem, amióta napi 1-2 mokkáskanál c vitamint teszek Üdítőbe, teába, ez megfelel 5-10 grammnak, igaz én 110 kiló vagyok. 14 éve nem voltam lázas beteg, most 58 éves vagyok. Itt egy kis olvasni való: [link]

2017. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szedhetsz többet is, de ne egyszerre, mert annak tényleg semmi értelme. Én ilyenkor óránként szedek be 1 grammot (1000 mg), de néha elfelejtem, úgyhogy napi 8-10 grammot kapkodok be. Valóban megsárgítja a vizeletet, valóban nagy dózisban hasmenést okoz, bár ez egyes tanok szerint amiatt van, hogy a szervezet elkezd méregteleníteni. Aki hisz benne, annak jó, aki nem, az meg köpköd rá.


Sok tan maradt meg a 80-as, 90-es évek hülyeségeiből. Megfázás esetén 5-8-10 grammot is szedhetsz nyugodtan. Meg amúgy is szedhetsz 3 grammot is. Semmi negatív hatását nem bizonyították, csak feltevések vannak. Ilyenkor szokták azt mondani, hogy valaminek "a valószínűségét növeli". Na ezt meg hogyan lehet bizonyítani?


Tény, hogy a gyógyszergyáraknak nem kifizetődő, ha vitamint szedsz, mert nem tudják eladni a méregdrága gyógyszereket, aztán meg a méregdrága szereket, amelyek a méregdrága gyógyszerek negatív hatását küszöbölik ki, legalábbis az elmondásuk szerint (De miért???)


És nem bizonyították még a só, a kávé és még ezer más ördögtől való anyag negatív hatását sem, csak feltételezések vannak. Persze a mértéktelen fogyasztás megöl. Legyen az bármi (akár napi 3 meki menü is). A korlátlan vízfogyasztás is halálos (és most nem a fulladásra gondolok).


Szerintem egyed, csak találd meg a legolcsóbbat. Pl. aszkorbinsav a gyógyszertárba. Csak azt meg hideg italban oldva szedd, mert ha magában, vagy nagy koncentrációban fogyasztod, tönkreteszi a fogadat. Meleg teában ne idd, mert a hő "megöli" a vitamint.

2017. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Szentgyörgyi Albert állítólag 3000mg-ot evett naponta, ha nem volt semmi baja. Ha megbetegedett, akkor 5000-et. Nem voltak veseproblémái.

Állítólag rákos lett, és abból is pusztán emelt dózisú C-vitaminnal gyógyult ki.

Viszont Dr. Novák Hunor pl. azt mondja, rengeteg orvossal egyetemben, hogy nátha esetén sem megelőzésre, sem kezelésre nem jó.

2017. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nem tesz jót a vesének, mert nehezen dolgozza fel, mert ugye a C vitamin vízben oldódó vitamin
2017. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!