Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulán fehér pötty biztos...

Mandulán fehér pötty biztos hogy tüszö?

Figyelt kérdés

Február elején tüszös mandulagyulladásom volt.Augmentin Duot szedtem rá.Tünetem annyi volt hogy nagyon taknyos voltam 2 hete amikor elmentem a dokihoz.Nem volt lázam,nem fájt a torkom,közérzetem is jo volt,csak bosszantott hogy orrcsepp nélkül már nem is létezem.Akkor azt mondta már majdnem meggyogyultam,leküzdötte a szervezetem,de azért ir fel antibiotikumot.

Sokat nem tudtam pihenni,de a gyogyszert mire beszedtem megszünt az orrfolyás.

Igazándibol most sincs panaszom,csak fogmosás után belenéztem a számba és egy jokora (kb gombostüfejnyi) fehér foltot láttam az egyik mandulámnál.Ha nem nézek bele észre sem veszem,mert tényleg mást nem érzek.

Elmulik magátol vagy menjek vele orvoshoz?

Hétvégére esetleg valami házipraktika rá?

Még annyi hogy gombás fertözésem volt a köldökömnél mostanság(antibiotikum után nekem ott szokott jelentkezni)lehet ez is gomba?


2017. febr. 24. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz mindenképpen, de furcsa hogy tüszős mandula gyulladásnàl nem érzel fàjdalmat :0 én durvàn szenvedni szoktam.

Házi praktikának a sós vagy szódabikarbónás vízzel való gargalizálás jó, vagy a fokhagymás piritós, elvileg a piritós ilyenkor megkarcolja a manduládat, a fokhagyma pedig bemegy ezekbe a sebekbe és fertőtleníti, egy próbàt megér :)

2017. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mandulakő is lehet. Az ártalmatlan csak kiköhögöd.


A hétvégén pihenj, ha ott marad a folt esetleg beteg leszel akkor menj orvoshoz, nézze meg a biztonság kedvéért.

2017. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Volt már mandulagyulladásom,igen az fájt,nem kicsit!Azért furi most ez...és azért is lepödtem meg a dokinál,hogy ezt mondta.

Ha a kisfiam miatt nem nézem meg az én számat,észre sem veszem!Abszolut nem érzek semmit,nincs is bedagadva,csak ott az a fehér pötty.

Doritricint találtam itthon,azt szopogatom hétvégén(szájüregi,garatgyulladásra is jo) és ha nem mulik,hét elején irány az orvos.

Köszi a gyors válaszokat.

2017. febr. 25. 00:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a pihenés nem megy,dolgoznom kell,de a fokhagymás piritost kiprobálom,ugyis imádom!:)
2017. febr. 25. 00:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mandulakő. Nekem is van, rendszeresen. A tüszős gyuszi pokolian fáj, azt nem tudod nem észrevenni:)
2017. febr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet nekem is volt már,csak nem vettem észre eddig.Elég nehéz nekem oda belátni.Na meg nem is szoktam nézegetni a torkom :)

A mandulakö mennyi idö mig kijön?

2017. febr. 25. 09:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy tüsző amit látsz,inkább mandulakő lehet,de így látatlanban nem tudom.Látni kéne a torkod.Próbálj képet csinálni.Nekem is volt mandulakövem,hosszabb ideig a mandulám feletti nyílásban,az első és a hátsó garatív között.Hetente kellett kipiszkálnom.Állandóan öblögettem a torkom,amíg végre elmúlt.Azóta naponta megnézem a torkom,de most rendben van.
2017. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!