Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez vajon mandula tályog?

Ez vajon mandula tályog?

Figyelt kérdés

Egy hete iszonyatosan fáj a torkom. Voltam háziorvosnál, aki azt mondta, hogy ez vírusos, úgyhogy csak cataflamot kaptam rá, meg pár jó szót, hogy pihenjem ki. Azóta semmit nem javult, úgyhogy elmentem tegnap a fül-orr gégészetre, ahol szintén ugyanezt mondták.

Iszonyatosan fáj a nyelés, egészen a fülembe sugárzik. A nyakamon, állam alatt nagyok a nyirokcsomók is. Ma pedig eléggé megijedtem, mert egész nap lüktet a szájpadlásom és olyan puha, mintha lenne alatta valamilyen folyadék. Illetve a szájpadlásom egy pontján van egy sárga kis pötty, mint egy pattanás...holnap újra visszamegyek az orvoshoz, de érdekelne, hogy Ti mit gondoltok. Van okom pánikra?

A képen bejelöltem, hogy mire gondolok:


[link]


Igazából közelebb van a fogamhoz, mint a mandulámhoz. De mint a képen látszik fogszabályzóm van, a fogaim tök egészségesek és szerintem fájna is, ha ennyire be lenne gyulladva.

Amennyire utánakerestem a témának, a mandula tályog nagyobb és inkább a mandula "mögött" szokott elhelyezkedni, de azért eléggé ráparáztam most.



2017. ápr. 7. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit bejelőltél az inkább aftának látszik és messze is van a manduládtól.Sajnos nem éles a kép,a torkod piros,de a manduláidat nem is látom.Próbálj csinálmni másik képet,inkább fényképezővel,vakuzz a torkodba.A fényképezőt tedd macro állásba(virág ikon),úgy éles lesz a kép.Kinyújtott nyelvvel lehet,hogy több látható a torkodból vagy nyomd le a nyelved kanál nyéllel.A hátsó garat fal nem hólyagos? Egyébként valóban szépek a fogaid.
2017. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes elemzést. :) Melóban vagyok, itt nem tudok fényképezni, de igen, a hátsó garatfal is vörös és kicsit hólyagos...a manduláim nagyon csúnyák. Egyelőre várok a vérképemre, hogy van-e bakteriális fertőzésem. Ha igen, akkor kapok antibiotikumot.
2017. ápr. 7. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A manduláid nem is látszanak a képen,azért kéne jobb kép.Érdekelne,mert nekem is gyakran vannak hasonló bajok a torkommal.A doki szerint idült garatgyulladásom van.Mindig piros,fáj nyeléskor.Ha érdekel tudok képet is mutatni.
2017. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az egy afta :) legyen ez a legnagyobb problémád az életben őszintén kívánom :D

a mandulatályogot ne akard megtapasztalni...

2017. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi a késői reagálásért, de most volt kapacitásom fotót csinálni a torkomról.

Egyébként nekem is krónikus pharyngitist állapított meg a doki legutóbb. Csak azt nem tudni, hogy mi irritálja folyamatosan. 3x kérdezte meg, hogy cigizem-e, de soha életemben nem szívtam el egy szálat sem.


[link]

2017. ápr. 13. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézus istenem o.O
2017. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon csúnya a torkod és a mandulád.Nem mondta a doki a gégészeten,hogy ki kéne venni? Mennyi idős vagy? Fiú v.lány?

Nekem is idült garatgyulladásom van,de a manduláimmal nincs baj csak a torkom vörös,érzékeny,fáj sokszor.Az enyém ilyen:

[link]

[link]

2017. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!