Komoly lehet a baj?

Figyelt kérdés

Múlthéten vasárnap mindenféle előrejelzés hiányában rosszul lettem. Felszökött a lázam, a gyomrom pedig szörnyen begörcsölt. Hétfőre 39,4°C volt a lázam, ami aztán keddre szerencsére visszaesett, viszont azóta megy a hasam.


Voltam dokinál, aki felírt Normolyt-ot a folyadékveszteség miatt, illetve ajánlotta a Normaflore-t. Szerdán már egész jól éreztem magam, gondoltam is magamban, biztosan valami hülye vírus lehetett. Erre estére olyan heveny hasmenés-sorozat tört rám, hogy végül ki kellett hívni a mentőket. A kórházban megvizsgáltak, de a vérkép és az ultrahang sem mutatott ki rendellenességet.


A következő napokban beadtam a széklet-mintát vizsgálatra, illetve az állapotom is kezdett javulni. A doki felírt nekem Cifran antibiotikumot, amit abban az esetben kell kiváltanom, ha továbbra is folyékony, híg állapotú a székletem. A jelek nem erre utaltak, de mára megint hasmenéseim vannak, így most szedem a Cifran-t Enterol-lal együtt. Az Enterol-t nem mondta az orvos, de a Normaflore nem segített semmit.


Most már lassan egy hete nem eszem, teljesen legyengültem, és mentálisan nagyon nehezen tudom elviselni az egész helyzetet, ami pedig megrémít, hogy igazából nem is tudom, hogy mi a bajom. Sem a kórházban, sem az orvosom nem tudott erre választ adni. Talán majd a székletvizsgálat után megtudok valamit, de nagyon aggódom. Lehet, valami egészen komoly betegség áll a háttérben?


2017. máj. 13. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy komoly betegség lenne. Vírus által okozott betegség ennyi idő alatt javult volna, inkább baktérium lehet, de az ki fog derülni, ha az antibiotikum szedése előtt adtál le mintát. Ha kitenyésztenek valamit, megnézik az antibiotikum-rezisztenciáját is, az is kiderül, hogy a cifran jó-e rá.
2017. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!