Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet a bajom? Tapasztalat?

Mi lehet a bajom? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

A problémám már kb. 1 éve fennáll. Volt egy év amikor még a gyerekorvos szinte minden hónapban felírt nekem egy hetes antibiotikum kúrákat mandulagyulladás miatt. Azután az egy év után elkezdtem érzékeny lenni a laktózt tartalmazó dolgokra, így azokat kerültem. De ugyebár lassan egy éve majdnem minden reggel, olykor egész délelött megy a hasam, jobb esetben csak hígabb a székletem. Már próbáltam kerülni a zsíros, olajos ételeket is de semmi haszna. Voltak probiotikum kúráim is azok se használtak, sőt néha csak rontanak a helyzeten. Nagyon kezd zavarni és kimeríteni ez a dolog. Sokszor nem tudok reggel elindulni munkába, vagy éppen egy reggeli futásra. Egy héten nagyon jó esetben 2x van normális székletem. De általában napi 5x-6x el kell mennem a dolgomra. Néha van ez a nagyon vizes hasmenés. Ami van az is hasmenés, csak nem annyira vizes.

Előre is köszönöm a választ!



2017. júl. 11. 07:59
 1/3 enes ***** válasza:
Először is nagyon sajnálom, tényleg megterhelő lehet. Nem biztos, hogy tudok majd segíteni, de mindenképpen megpróbálok. Nos, ha nem tervezel orvoshoz elmenni, hogy kiderítse mi az, amit nem tud felszívni, esetleg lebontani az emésztőrendszered, akkor érdemes lenne egy diétát csinálnod magadnak, amivel kitudod deríteni. Nem hiszem, hogy minden hasmenéssel menne át rajtad... Biztos van, amit minden nap eszel, észre sem veszed, de a szervezeted nem képes lebontani, ezért a bélcsatornádban megnő a béltartalom ozmotikus nyomás, így a magas ozmotikus tartalom magához szívja a vizet - így alakul ki a hasmenés. Tehát kikellene deríteni, hogy mi az, amit nem tud lebontani. Persze ez az egyik eset, mert a másik az az lesz, hogy tényleg a bélflóráddal van baj, ebben az esetben pedig azt kell helyretenni. Bizonyára van más megoldás is a probiotikumon kívül, például az élőflórás joghurtot. VAGY - de ebben nem vagyok biztos - nincs más típusú probiotikum?
2017. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Probiotikumból már vagy 4 fajtát kipróbáltam :/ A joghurtokkal meg ugye a laktóz a baj mert arra érzékeny vagyok. Élőflórás joghurtból meg nem hiszem, hogy van laktózmentes.
2017. júl. 12. 07:15
 3/3 enes ***** válasza:
Beírtam Google-be és találtam, szóval próbáld meg, ha nem találod, akkor elküldöm, amit én találtam.
2017. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!