Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomó megnagyobbodás...

Nyirokcsomó megnagyobbodás másfél éve, nagyon félek 18 évesen! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdeném azzal, hogy folyamatos stresszben élek, és valószínűleg paranoiás természetem miatt hipochonder is vagyok.

Tavaly, 2016 áprilisában egy fertőzést követően észrevettem, hogy a nyakam középső részén kissé megnagyobbodott az egyik nyirokcsomó- semmi fájdalom, semmi éjszakai izzadás, semmi hirtelen és megmagyarázhatatlan súlyvesztés sem követte, az étvágyam is kiváló.


Közben volt néhány kisebb légúti fertőzésem, ennek nyomán az orvos nem jelezte, hogy bármi abnormális lenne.

Idén január végén brutális könyöktörést szenvedtem, 16 nap után operáltak, mert elkaptam egy kórházi fertőzést, így vére repesztést(fűrészelést) kellett alkalmazni, mert rosszul forrt össze- ennek ellenére a vérképem tökéletes lett.


Pár hete a nyakam jobb oldala kissé duzzadt, és a bölcsességfogaim is éppen nőnek, elég lassan, eddig kettő van félig-meddig kint, de úgy néz ki, nem eléggé még. Lesz még egy fémkivételen is, idén novemberben.


Semmilyen más tünetem nincs ezen kívül, mégis rendkívül félek- időm tetemes részét így is gyógytornán töltöm.


Kérlek, ne nevessetek ki, de nagyon félek, de jobb félni, mint megijedni.


Köszönöm szépen a segítségeteket!


Egy 18 éves lány



2017. aug. 14. 23:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt kihagytam, hogy sem lázam, sem hőemelkedésem nem szokott lenni.
2017. aug. 14. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott rá? Itt erre nem lehet választ adni. Kivizsgálást igényel.
2017. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ő nem látott semmilyen eltérést- legutoljára idén június elején volt mandulagyulladásom, akkor sem.


Lehetséges, hogy a jobb oldali duzzanatot pajzsmirigy problémák okozzák? Gondjaim vannak a hormonjaimmal, PCOS-re Diane 35-öt is szedek.

2017. aug. 14. 23:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a bölcsességfogaidat fogorvossal, lehet gyulladás ott és attól is duzzadt a nyaki nyirokcsomó, de lehet a mandulagyulladás következménye is, a nyirokcsomók lassabban mennek vissza a gyulladás megszűnte után.

Ne rettegj, menj orvoshoz és megnyugszol.

2017. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!