Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a bárányhimlőt az...

Elkaphattam a bárányhimlőt az unokatesómtól?

Figyelt kérdés
Ha gyerekkoromba csak rózsahimlöm volt bárányhimlőm nem, majd később 12 évesen övsömöröm volt, attól még most elkaphattam a bárányhimlőt az unokatesómtól, aki épp bárányhimlős és egész délután nálunk volt? Játszottunk tehát a testi kontaktus meg volt, amivel átadhatta nekem. Szerintetek elkaphattam és ha igen mennyi idő után jelentkeznek az első tünetek és mik a tünetei? 20 éves lány
2010. máj. 28. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő elsősorban cseppfertőzéssel terjed. Az övsömör és a bárányhimlő kórokozója ugyanaz a herpesvírus, úgyhogy inkább azt tudnám elképzelni, hogy az övsömörödet aktiválta. Amúgy övsömöröd se nagyon lehetne, ha nem volt korábban bárányhimlő, esetleg az lehet, hogy nem voltak olyan intenzív tünetei.

Unokatesót és magadat egyelőre terhes nőktől tartsátok távol, mert rájuk veszélyesek lehettek, amúgy meg majd kiderül, hogy lesz-e valami bajod... :)

2010. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!