Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mióta Budapestre kerültem és...

Mióta Budapestre kerültem és napi szinten metrózom, buszozom, villamosozom állandóan be van gyulladva a mandulám és kisugárzik a füleimre is. Olyan sok baci van itt a levegőben vagy ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mellette koliban lakom, egyetemre járok.
2017. nov. 29. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

ez ismeros

nalam is igy van

mikor tomegkozlekedessel utazom moshatom a hajam 3-4 naponta

2017. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Összezsúfolva annyi emberrel, a fele legalább beteg, náthásak, influenzásak, kitudja még milyen bajaik vannak, sok nem mos kezet, nem fürdik naponta, a levegőbe köhögnek-tüsszögnek, megfogják a kapaszkodót, miután a kezükbe köhögtek vagy orrot fújtak... ráadásul télen fűtenek is a járatokon, a meleg, párás közeg pedig a legjobb táptalaj a hepáknak. A metrón mondjuk huzat is van, az aluljárókban még nagyobb, az sem tesz túl jót.

Sapka, sál, a sálat húzd a szád elé, a kezeddel meg ne nyúlj az arcodhoz, amíg nem értél haza/suliba és nem mostad meg jó alaposan szappannal. Rendes szappant használj, ne folyékonyat.

Napi 2000-3000 mg c-vitamin, supradyn + vörös vagy lilahagyma nyersen vacsora mellé + fokhagyma (tudom, megmarad a szaga... kapszulában érdemes venni). Nekünk ezek váltak be legjobban a védekezésre.

2017. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt.

Otthon szökőévente egyszer (se) voltam beteg, tavaly meg felkerültem Pestre, és 4x egymás után voltam megfázva és influenzás, ami abszolút nem jellemző rám.

Idén még egyelőre megúsztam, remélem, már hozzászoktam az itteni bacikhoz. :)

2017. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de a manduláidat szerintem ki kell majd vetetni, ha állandóan be vannak gyulladva. Valószínű, hogy baktériumtartályként szerepelnek már a szervezetedben.
2017. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És felnőttkorban nem veszélyes már ez? Milyen negatív dolgokat okoz még a meghagyott mandula?
2017. dec. 4. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:

A gócos mandulagyulladás szövődményei: — reumás láz (akut lázas ízület- és izomreumatizmus, izületi gyulladások)


— hajhullás, hajritkulás, kopaszodás férfiaknál és nőknél.

— gócos kopaszodás, hiányos haj

— gócos vesebetegségek, glomerulonephritis és gócnephritis

— a tenyéren és a talpon jelentkező bőrbetegségek

— pikkelysömör, (gyermekek) eruptív psoriazisa

— krónikus csalánkiütések

— szívizomgyulladás, a szívburokgyulladás és szívbelhártyagyulladás

— ízületi gyulladások

— idegek gyulladása, szemek gyulladásos betegségei, szemgyulladások

— az erek gyulladásos betegségei

— a vegetatív idegrendszer izgalmi állapota


Nekem nemrég távolították el őket.

2017. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hány éves vagy?

Az összes mandulád kivették?

2017. dec. 5. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
25 vagyok, mindkét torokmandulámat kivették, az orrmandulám elvileg már nincsen meg.
2017. dec. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi egy hetet töltöttünk Pesten.

Hazajöttünk, én sárgát fújok, a kedvesem végighányta az ájszakát, fáj a torka, a füle és már lázas.

Érdekes, itt soha semmi bajunk, de az egyhetes otthoni tartozkodás után legalább három nap táppénz. Mindig! Egy kalap fos, ami ott megy a sok csövessel és égig érö szmoggal többek között.


Ha nem laknának otthon a rokonaink barátaink haza sem mennénk, mert ez szánalmas és elkeseritö :(

2017. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!