Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az egyik mandulámban 1db...

Az egyik mandulámban 1db fehér valami van. Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
A mandulában beljebb található kicsivel és nem kívűl. De látszódik. Pár mm-es. Fájdalom nincs. Láz sem volt. Ez tűszős gyulladás lehet? (Bár akkor más tünet is kéne nem?) vagy mandula kő? Vagy valami rosszabb? Tudom-tudom orvos, de csak hétfőn tudok menni.
2018. jan. 4. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Detritusnak hívják. Szokj hozzá! Nekem már több mint 10 éve van. Időnként magától lejön, de aztán újratermelődik és minden kezdődik elölről... Amúgy teljesen ártalmatlan, de nem lehet megszüntetni, csak mandulaműtéttel. Én nem vállaltam... :)
2018. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néha nekem is van ilyen, azután eltűnik, mivel nem fáj nyeléskor és lázad sincs, nem hiszem, hogy tüszős mandulagyulladás lenne.
2018. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni, de nem befolyásolja az életem, nem fáj stb. Észre se veszem, hogy ott van. Csak ijesztő volt, mikor először felköhögtem egg ilyet, már temettem magam :D de ha nagyon sok van akkor meg lehet mutatni egy fül-orr-gégésznek.
2018. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre csak egy db van. Még nem volt ilyen sose, tüszős mandulagyulladásom már volt és sokszor szokott gond lenni vele. Ajánlották már a műtétet, de még nem jutottam el oda, idő hiányában. Akkor ez gondolom kijön majd magától. Vagy rálehet valahogy segíteni? :D
2018. jan. 4. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok... Ha már elég nagy, tiszta ujjal óvatosan meg lehet nyomkodni a mandulát, ilyenkor könnyedén kiugrik a detritus (fül-orr-gégész javasolta), de pár hét múlva újra felgyülemlik. Ráadásul sokszor olyan helyekről jön elő, amit szabad szemmel nem is látsz a tükörben. Szóval sok jóval nem bíztatlak, de ha időnként sikerül kiszedni, feltétlenül morzsold szét és szagold meg! (Hát, nem az a kimondott francia parfüm illat...) :)
2018. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sós vízzel gargalizálj, lehet az is leviszi.
2018. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben voltam háziorvosnál egy régebbi papírt bevinni és megmutattam neki a biztonság kedvéért, ha már ott voltam. Azt mondta, hogy az életmaradék gyülemlik ott fel a kis járatokba, de majd magától ki fog esni. :)
2018. jan. 5. 18:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú. Nyomkodtam most, de legalább fél órát voltam a fürdőszobába miatta. Ha nem jött ki vagy 30 darabka belőle akkor egyse. Ez normális? :D
2018. jan. 12. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!