Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van az emberekkel, hogy az...

Mi van az emberekkel, hogy az emberek fele beteg?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy influenzajárvány van meg tél és könnyen meg lehet fázni,de ezelőtt télen is csak elvétve köhögtek az emberek.


Most tavaly szeptember közepe óta akárhol vagyok mindig sokan köhögnek,a villamoson az emberek 40%-a köhög,valamikor a villamoson télen hozzáteszem a zsúfolt villamosból kb 2-3 ember köhögött,most akárhol vagyok mindenhol van sok beteg ember,a barátaim szinte mind betegek vagy éppen voltak. Én is voltam valamiben benne szeptemberben,a garat ,orrmelléküreg kaparásról indult aztán légcsőhurut lett,láz nem volt,de betegség volt. Azóta figyeltem meg,hogy az emberek fele beteg,köhög,de szerintem nem a tél miatt vagyis nem tudom. Arra gondoltam,hogy az lehet az oka,hogy ma rengeteg a környezetszennyezés,gyárkémények,kipufogógáz,de ezt csak én gondolom így. Lehet tévedek.


Szerintetek mi az oka,hogy szinte az ország fele beteg?


Sajnos ezt vettem észre.Ti is észrevettétek vagy nem is figyelitek?


Én mindig félek,hogy elkapok valamit.



2018. jan. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem, hogy nagyon sokan betegek most. Én egész évben össz-vissza augusztus végén szedtem össze valami hasmenéses vírust, az is csak egy napig tartott. Azóta még náthás sem voltam, de teszek is érte immunerősítő készítményekkel. Ezelőtt 1-2 hónapig a hányás-hasmenés volt a "divat", most már kb. csak influenzások/vagy ugyanolyan tünettel rendelkezők mennek orvoshoz.
2018. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben abszolút nem. Egy munkatársam beteg, a többi jól van. Villamoson se látom, hogy annyira tömegesen köhögnének az emberek. Lehet, hogy hozzánk még csak ez után fog elérni...
2018. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt az az oka, hogy a kórokik egyre rezisztensebbé válnak a gyógyszerekkel szemben. Ugyanúgy, ahogy a rovarok is kitanulták a DDT-t anno. Azzal irtotta őket boldog-boldogtalan, és a sokadik generáció már úgy fejlődött ki, hogy tudta metabolizálni a mérget, azt iszogatták pálinka gyanánt. Ugyanerre képesek a baktériumok, élősködők stb. is. Vírus ellen meg kb. semmi hasznos szerünk nincs, a vírus ugyanis tiszta DNS, akkor és úgy mutálódik, ahogy kedve tartja.


A másik meg az egészségtelen környezet. A kaják tele vannak vegyszerrel, magas a légszennyezés, a zöldségek táptalajon érlelt génmanipulált humán takarmányok, hozamfokozókkal meg hormonkészítményekkel tömött állatok húsát esszük, cukor helyett rákkeltő édesítőszert használunk, mert az nem árt a fogaknak (hogy másnak igen, az ugye kit érdekel), na meg ott a rengeteg káros élvezeti cikk.

2018. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Béres cseppet szedek meg C vitamint és kerülöm a tömeget. Legtöbbször autóval járok de azért busszal is szoktam. 2x voltam beteg az elmúlt pár hónapban de semmi komoly, 2-3 napig gyengébb voltam és kicsit fájt a torkom, orrfújás - ennyivel megúsztam. Influenza elleni oltást is kértem decemberben. A minap buszoztam és egy srác olyan hurutosan köhögött mellettem és úgy fújta az orrát....ilyen betegen már pofátlanság utazni emberek között. Meg nem is lehetne. De hát ez ugye az illetőt sosem érdekli, úgyh leszálltam és mentem inkább hévvel, azon nem vagyunk úgy összezsúfolva.
2018. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én környezetemben sincs most gond. Én tavaly január legelején voltam beteg, azt tudom hogy én csesztem el, mert a nagy hidegbe izzadtan mentem ki egy sima tornaruhába ami aztán olyan mint ha fürdőruhában lettem volna.

Előtte lévő évben is csak egyszer voltam beteg. Idén még semmi bajom nem volt, igaz vigyázok is magamra mert utálok beteg lenni. Egyedül karácsony után volt egy hasmenéses napom, de azt nem igazán tartom betegségnek, mert 100% hogy azért volt mert tele zabáltam magam karácsonykor.

2018. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Portól, szmogtól, allergiától is lehet köhögni. Én is folyton köhögök, pedig nem vagyok influenzás.
2018. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyre több a tápos.
2018. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja mert akit ledönt az influenza tápos, ugye?????
2018. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, igen. Nyilván semmi köze nincs például a januári bokavillantáshoz, térdvillantáshoz, 10 fokban rövidgatyázáshoz, papucsozáshoz...
2018. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!