Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban jó élni? (mindent...

Svájcban jó élni? (mindent összevetve)

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos jó lehet! Szép táj, magas fizetések, magas nyugdíjak, élhető mindennapok...

Finom CSOKI! :D

2010. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.

(Kis sztori: Pár napja beszéltem egy londoni sráccal, 3 hónapja él Zürichben, azt mondja, nem tudja elképzelni, hogy visszamenjen Angliába innen. Ami vicces: Angliában született, ott nőtt fel, de pakisztáni származásu, mecsetkereső üzemeltetője: tehát, ha valaki, akkor ő érezhetné azt, hogy itt nem látják szivesen (minaret-tilalom))

Érme másik oldala: Főnököm (itt felnőtt olasz, egy ideje svájci állampolgár!!!) + másik manager / director (ideiglenesen itt levő olasz) véleménye szerint őket ketten olasz csavargóknak tekintik, én meg vagyok a magyar "cigány"...


Én személy szerint nem tapasztaltam ellenérzéseket külföldiekkel szemben - de tisztában vagyok vele, hogy azért és addig lehetek itt, mert / ameddig keményen és jól dolgozom.

Mindent összevetve: IGEN, jó itt élni

2010. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Európa legfejlettebb országainak az egyike. Magas az életszínvonal és jó a légkör.
2010. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
jó, de mégis haza fogok menni. gyereket nevelni itt nehéz. 3 hónap gyes, utolsó percig dolgoztatott kismamák, nincs rendes ovi, nincs napközi, horribilis biztosítási árak. kötelező katonaság. és mégiscsak magyar vagyok, hazahúz a szívem, nem érdekel, h itt könnyebb megélni..
2011. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én még csak nyaralni voltam kinn, de már annyira megszerettük hogy évente járunk ki- főleg Fribourg városkába. Tényleg nagyon hangulatos, nem félek kimenni egyedül az utcára sötétedés után sem. Igaz hogy drágák a mindennapi cikkek, de azért amikor minden nyáron negyedelés van a bevásárlóközpontban, nagyon olcsón vásárolunk be:)
2011. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!