Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet vesegyulladás?

Lehet vesegyulladás?

Figyelt kérdés
Ősz óta egyre jobban fáj jobb oldalt a derekam, terjed a bal oldalra is. Hirtelenül szokott rám jönni vizelési inger, éjszaka van, amikor kétszer is fel kell kelnem, hogy már nem bírom. Nem iszok se túl sokat, se túl keveset. A derekam viszont egyre rosszabb, nyugalmi állapotban is iszonyat fáj. Többször jártam házi orvosnál, ortopédián, reumatológián, lenyomtam 5 hét gyógytornát és 5 hét fizikoterápiát (még az MR vizsgálat előtt döntöttek úgy, hogy röntgen alapján gerinc sérvre kezelnek), 3 hetet táppénzen töltöttem, fekve. Semmivel sem lett jobb, sőt, egyre rosszabb, mint írtam. Meg van az MR lelet, amin összesítve az áll, hogy nem igazolható számottevő eltérés. Labor vizsgálaton eGFR-EPI, VVT VIZ, FVS VIZ, HAEMOGLOBIN TVIZ és LEU TVIZ jelölésű értékek magasabbak, háziorvos szerint ez semmi, ne foglalkozzak vele, de én félek, hogy a vesémmel van valami baj... LEU TVIZ-nél érték 75, míg az elfogadott 0-30-ba kell, hogy essen. Ez tényleg semmi? Tanácstalan vagyok, mert a házi orvos nem igazán foglalkozott vele, hogy ennyire megváltozott a vizelési szokás, és iszonyat fáj a derekam, gyakran sírni tudnék... Mégis mi lehet?! Vagy milyen orvoshoz forduljak? Nem mondott a doki semmit, de nem vagyok jól egyáltalán.... N/26

2018. márc. 21. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:

"Vagy milyen orvoshoz forduljak?"


Nőgyógyász, urológia

2018. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nőgyógyászati probléma nem lehet? Pl. endometriózis?
2018. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menj urológushoz, akár magánúton is. Esetleg vesekő is lehet, az állítólag iszonyú fájdalommal jár.
2018. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 éven keresztül szenvedtem visszatérő vese- és vesemedence gyulladás miatt. Az én tüneteim hasonlóak voltak, még annyit hozzátennék hogy a pisilés nagyon fájt. A vizeletem általában zavaros, habos vagy véres volt. Elkezdett hullani a hajam és sápadt voltam, 40 fokos láz volt jellemző és hatalmas fekete karikák a szemeim alatt. Sajnos a mai napig nem tudták megmondani, hogy mi okozta ezt, pedig voltam a Honvéd Kórház nukleáris medicina osztályától kezdve pulmonológián, nephrológusnál, ultrahangon, röntgenen is. Vesebiopsziát javasoltak de egyelőre nem mentem bele, mert megszűntek a panaszok (hála a +20 doboz antibiotikumnak). Én a helyedben nem hagynám annyiban, mindenképp kérnék beutalót nephrológushoz, vagy magánrendelésre mennék. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy ez nem játék. 2x1 hét szenvedés a Szent János Kórházban. Sok sikert! Egy 17 éves lány.
2018. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy vesekő, az hányással, rohamokkal jelentkezik.
2018. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Magán nőgyógyászhoz el fogok menni, én is urológusra gondoltam még. Csak megdöbbentett, hogy a házi orvos ennyiben hagyta, sőt, reumatológiára küldött vissza, amikor az MR eredmény teljesen rendben volt...
2018. márc. 21. 20:40
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként magától nőgyógyásztól kaptam laborba beutalót, előtte meg volt az éves vizsgálat, rendben talált mindent, de vissza viszem a labor eredményt neki is.


Kedves negyedik válaszoló! Szörnyűen hangzott, amit írtál, örülök, hogy már rendbe jöttél, maradjon is így! Nekem egy nagyon csúnya felfázásom volt kb. másfél évvel ezelőtt, azóta kell igazából gyakrabban mosdóra járnom, az elején nem volt feltűnő. Igazából nekem nem csíp, hányni se szoktam hálisten, lázam sincs. Néha viszont begörcsöl, amikor pisilek, nem is tudom, hogy írjam, talán a húgyhólyagnál, illetve picit lejjebb is. Ezért tartok attól, hogy van ott valami fertőzés, ami a vesémet is érinti, és a labornál pont azok az értékek picit magasabbak. De hát nem én vagyok az orvos...

2018. márc. 21. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor egy nefrológust, vagyis belgyógyászt keressél fel. Lehet valami fejlődési rendellenesség áll a háttérben. A nefrológia a belgyógyászat egyik tudományága, ami kimondottan a vesével foglalkozik.
2018. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok! Gyanakodtak nálam a “VUR” nevű rendellenességre is, de sajnos vagy nem sajnos (hiszen ha ez lenna az oka legalább tudnám hogy mi a babom..) ez sem jött be. Ezen az oldalon elég részletesen leírják a betegség lényegét, ami nem csak gyermekkorban fordul elő: [link]
2018. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már van is időpontom nefrológushoz! Köszönök minden választ!
2018. márc. 23. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!