Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orvos nem mond semmit, hogy...

Orvos nem mond semmit, hogy jöjjek rá mi ez?

Figyelt kérdés

Vasárnap délben elkezdett fájni a fejem. Pár óra múlva enyhült a fájdalom, majd olyan 17:00-18:00 óra körül erősödni kezdett újból, de sokkal erősebb volt, és a fejem jobban lüktetett mint szokott. Fájt az is, ha a szemeimmel balra-jobbra néztem. Vettem be fájdalomcsillapítót kis idővel el is múlt a fájdalom. Hétfőn megjöttem suliból 14:00 körül. Fázni kezdtem, megint jelentkezett a fejfájás, és hőemelkedésem is volt. 37.2 - 37.5 - 37.9 - 38.0(+) (így ment felfelé a lázam.) Lázcsillapítót vettünk gyógyszertárban ami használt délután 16:00 körül-ig. Majd megint csak elérkezett az este, belázasodtam, szemeim égnek fáj a fejem és szédülök is. Nem tudtam mire vélni a hétfői nap egészében már 3 gyógyszernél tartottam. Kedd hajnalban megébredek, vacogok, remegek takaró alatt, de közben ver a víz, izzadok. Levegőt alig kapok, nehéz venni. FÁJ A FEJEM... Oké nem hat semmi orvoshoz mentem. 2 óra várakozás után behívnak ügyeletre, ahol elpanaszolom a problémám, megmondom, hogy lázam volt, fáj a fejem, szédültem, ami persze már elmúlt. (2óra alatt..) Háziorvosom jön a szokásossal, hipertrofizált manduláim vannak, amiket érdemes lett volna már kivenni. Meghallgatja a mellkasom, ő nem hall semmit.

-_- Kaptam igazolást keddre. Ma hajnalban arra keltem, hogy megint remegek úgy ráz a hideg, közben izzadok takaró alatt, fáj a fejem, szédülök és hoppá nincs lázam... Egész napom nagyjából elment fájdalommentesen és most akkor itt van az este újra, ki találja ki? Megint fáj a fejem, és égnek a szemeim. :) Mi lehet ez?

(ui: nincs lázam.)


15/F



2018. márc. 28. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván elkaptál valamilyen vírust. Ki kell pihenni és ha nem múlik pár napon belül, vagy előjönnek további tünetek, vissza kell menni az orvoshoz.
2018. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Ne szedj gyógyszert,egyél sok gyümölcsöt,c vitamint,fokhagymát nyersen! És igyál sok vízet!!!

NAPI 2,5-3 Litert,étkezz kicsit sósabban.

És egy vitaminkúra sem ártana.

2018. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor vírus is lehet a képben. Orvoshoz nem igazán akarok visszamenni. Közlöm, hogy mi a problémám erre sztetószkóppal meghallgatja a mellkasom, (:D) és nagyok a manduláim régóta. És akkor megtudtam, hogy a fű zöld az ég kék. Mert ő nem tudja, hogy mi okozza, mi a probléma... Tudnék erről mit mondani, de nem azért írtam ki a kérdést, hogy itt ócsároljam.
2018. márc. 28. 20:48
 4/13 A kérdező kommentje:
#2. Ha nem múlik el, ezek lesznek az első dolgok amiket megteszek. Egyébként miféle vitaminkúra?
2018. márc. 28. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Minden vitamin gondolom amit a válaszadó írt fentebb.

Multivitamin.


Amik meg jók immunrendszerre:

C-vitamin

D-vitamin

A és E Vitamin


De ha már a C és D-t felturbozod az is elég.


Fontosak az ásványi anyagok, nyomelemek.


Ami még fontos, ne adagold túl a fájdalomcsillapítókat, nem tesznek jot se a májadnak se semminek, hozzászoksz satöbbi. Meg még ugy is járhatsz mint én gyerekként, hogy anyum tuladagolta, mert nem akart lemenni még hütöfürdö hatására sem, és végül annyira rosszul voltam hogy ügyelet lett. Ott pedig mondták hogy a tul sok gyogyszer miatt nem ment már le a lázam... végül kaptam egy döfést a combomba.

2018. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

annak ment a piros kéz, aki azt írta, ne szedj gyógyszert

egyébként, igaza van az előttem szólónak, a D vitamin is fontos ilyenkor akár emelt adagban is BÁR NEM VAGYOK ORVOS

én viszont így szoktam, meg a C-t is

vidd le a lázad

sajnos nem tudom mi bajod, de ne vedd semmiségnek

2018. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Ne szedj gyógyszert!

Jöhet a piros kéz!

A láz természetes védekezőképesség a szervezetnek!

Felejtsük már el ezt régi begyöpösődést,hogy le kell vinni! Nem kell! A szervezet,pont így őli ki a virust a szervezetből,ez a védekezőfunkciója!

Az emberi szervezet nem HÜLYE! Úgy mint a sok okos orvos,ha valami magas mint amit megtanultak,akkor azt le kell vinni!

Mert az orvos azt mondja magas a vérnyomás,cukor,koleszterin,láz,mert úgy tanulta,azt mondják,akkor vigyük le,gyógyszerrel,és meg gyógyulsz!

Aztán életük végéig szedik a gyógyszereket,és nem gyógyulnak! Aha értem,akkor szedjétek csak a sok mérget idióták,ami felborítja az egész szervezetet,immunrendszert,aztán majd jön a rák,meg a többi szar. És miért? Ja hát önnek szar az immunrendszere,és a paraszt elhiszi. Mikor nem volt azzal gond,csak tönkre tette a sok gyógyszerrel,méreggel,hát így járt.

Vitamin kell,az nem árt semmit,sőt!

2018. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

"Mert az orvos azt mondja magas a vérnyomás,cukor,koleszterin,láz,mert úgy tanulta,azt mondják,akkor vigyük le,gyógyszerrel,és meg gyógyulsz!"


Nekünk nem ezt tanítják ;)

A láz magában hasznos, az a funkciója, amit az előttem válaszoló írt: a mahasabb hőmérséklet sok baktériumot, vírust megöl. Csak akkor szedj lázcsillapítót, ha a láz miatt fájdalmaid vannak, rosszul érzed magad. Ha semmi bajod nincs azon kívül, hogy magasabb a testhőmérsékleted, akkor hagy, hadd dolgozzon a szervezeted.

2018. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó,akkor abban is egyet értünk,hogy nem mindig a gyógyszer a jó,főleg egézség megelőzés céljából!

Ennek örülök,zöld pacsi.

2018. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lázam mostanra már nincs. Megpróbálom, amint legközelebb fáj a fejem azt, hogy nem veszek be gyógyszert és valahogy máshogy enyhíteni. Továbbra sem tudom mi okozta/okozza pontosan a lázam. Nem tudok viszont vitába szállni azzal, hogy melyik eljárás a jó, veszek be gyógyszert, illetve nem. Nem szedek rendszeresen semmilyen gyógyszert. Hosszútávon immunrendszerre rámegy az biztos, de én alkalmanként szedek csak ilyesmit.
2018. márc. 29. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!