Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A futószemölcs át tud "futni"...

A futószemölcs át tud "futni" egyik testrészről a másikra?

Figyelt kérdés
Talán még alsóban az uszodában kaptam megna fertőzést, ki is jött egy darab bőrszínű, lapos fertőzés a bal kézfejemen. Évekkel később lett még egy, ezért elmentem bőrgyógyászhoz, és megkérdeztem, hogy mi ez. Azt mondta, hogy szemölcs. Rögtön le is fagyasztotta őket. Aztán visszanőttek a gyógyulás után. Megint lefagyasztotta őket. De megint visszajöttek... Az óta el is kezdtek terjedni, én meg ecsetelem őket, mert egyáltalán nem érzem jól magam íhy, hogy már a tenyeremen is vannak, hozzá se merek érni kesztyű nélkül az arcomhoz. Ecsetelés után pár órával lefedem őket, aztán jön rájuk a pamut kesztyű, mert a ragtapaszok sajnos elég gyengék, maguktól nem maradnak a helyükön. Az a helyzet, hogy sajnos pont megjött, és attól tartok, hogy valamilyen módon a tamponra is kerülhet a vírusból. Tudom, furcsa gondolat. A kesztyűből kilógó ujjakat naponta többször is tisztítom. Elnézést a részletezésért, arra lennék kíváncsi, hogy veletek volt már olyan, vagy van olyan ismerősötök, akinek a futószemölcs átterjedt egyik testrészéről a másikra? Se a szemölcsökről szóló leírásban, se az orvosoktól nem kapok erre választ, csak olyat, hogy "bőrfelületről bőrfelületre" terjed. De ez más testrészekre is vonatkozik? A trollok légyszi most fogják vissza magukat, mert lázas is vagyok, plusz most már egész nap sírnom is kell.

2018. máj. 16. 18:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, kicsit izgultam gépelés közben
2018. máj. 16. 19:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy a kézfejen megjelenő futószemölcs átalakulhat genitálissá?
2018. máj. 16. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
immunrendszeredet kellene erősíteni.azt nem tudom h a nemi szerved olyan lesz e, de így terjed az biztos.teafaolajjal vagy valamivel nem kened amik a kezeden vannak? hany darab van kb?
2018. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
12 van a kezeimen összesen, meg most jelentek meg rohadt picik a nagyobbak környékén. Verrumallal ecseteltem őket, de attól kezdtek el terjedni, szóval felhagytam az ecseteléssel. Meg kentem rájuk vérehulló fecskefüvet, de az is hasztalan volt
2018. máj. 19. 19:59
 5/5 anonim válasza:
Én is használtam a Verrumal ecsetelőt viszont annyira hámlasztotta a kezemet hogy az valami borzalom így abba hagytam! Valószínűleg a nagymértékű szalicilsav miatt! Mivel annak hámlasztó a hatása akármennyire picit raktam 1 nap múlva borzalmasan nézett ki a kezem! A futó szemölcsök leszedése véglegesen csak a lézerrel sikerülhet!
2023. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!