Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HPV fertőzést hogyan kezelik...

A HPV fertőzést hogyan kezelik? (Ha pl igazolják a meglétét) Antibiotikum, injekciós kezelések? Illetve a kezelt HPV okozhat ettől függetlenül daganatos megbetegedést ugyanolyan magas kockázattal mintha nem kezelték volna?

Figyelt kérdés

Értsd: ha van pl egy nő, akinek volt egy kisebb HPV vírusa, de ezt kimutatták és kezelték (valamilyen módon, mivel feltételezem, hogy lehet kezelni) akkor is ugyanannyi esélye lesz annak, hogy szegény nőnek esetleg méhnyakrák betegsége lesz, vagy ha kezelték akkor azért csökkent ennek az esélye?


Legalábbis utánaolvastam, és több helyről igazolták azt, hogy akinek volt HPV vírusa, annak nagyobb kockázata lett az említett betegség kialakulására, azt viszont nem írták soha, hogyha kezelték a HPV-jét, akkor esetleg minden renden volt-e?


köszönöm előre is!


2018. júl. 18. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A genitális hpv engem is érdekelne. Amúgy érdekes, hogy a kezem hpv fertőzött, de még soha nem írtak fel rá gyógyszert, csak ecsetelőt. 2 éve kezelem/kezelik, de mindig visszajönnek 😕
2018. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán hogy derült ki, hogy HPV-s a kezed?


egyébként gyógyulást:(

2018. júl. 18. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
jajmár ne fossatok ennyire. hacsak nem arról a fajtáról van szó ami konkrétan rákot okoz az rengeteg emberben ott van, és nem is okoz tüneteket. nekem is van, az a verzió ami a szemölcsöket okozza (ott), kaptam rá krémet meg ilyen fagyasztós kezelést picit fájt csak és semmi bajom elmúlt. semmi antibio meg injekció nem tudom ezt honnan vettétek, mivel amúgy is vírusról van szó.. megelőzésre van vakcina de azt már szptad ha kijött rajtad, meggyógyítani nem fog. nem is gyógyítható teljesen. és mégegyszer mondom, NEM, a kisebb hpv vírusok nem okoznak rákot, csak egy bizonyos fajtája.
2018. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha szemölcsöket okoz, akkor a szemölcsöket lehet ecsetelni, fagyasztani, kimetszeni.

Viszont magát a vírusfertőzést nem lehet kezelni. Immunerősítőt szoktak felírni, de elég kétséges, hogy van-e bármi hatása egyáltalán. A szervezeted meg vagy megbirkózik vele és pár év alatt eltűnik a szervezetből, vagy megmarad. A rák (nem csak méhnyakrák, hanem péniszrák, vulvarák, végbélrák is!) azoknál alakulhat ki, akik magas kockázatú HPV vírustörzzsel fertőzöttek és a szervezet nem képes eliminálni, hanem sokáig perzisztál, megmarad a szervezetben.

Méhnyakrák esetén annyiban jó a helyzet, hogy rendszeres szűrővizsgálattal fel lehet ismerni a rákmegelőző állapotot és egy kisebb műtéttel eltávolítani a kóros részt.

2018. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!