Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minden esetben fertőzést kap...

Minden esetben fertőzést kap az a seb, amivel a tengerbe mennek?

Figyelt kérdés
Szombaton volt egy hete, hogy mélyen felszántottam a lábamat egy alu lemezzel. Kb 1-2 mm széles seb lett belőle. Aznap életemben először voltam a tengernél és eszembe sem jutott, hogy ne menjek be. Azóta a seb szebb lett mert leázott ugye. Viszont alatta az izmot érzem, enyhén fáj és van egy enyhe pír körülötte. Tegnap megmutattam az ügyeleten, mert vasárnap óta a közérzetem sem jó....kicist olyan betegség érzésem van, néha szédülök. mondták, hogy a seb szép, de szét szivattak és mulattak rajtam, miért jutott eszembe egy héttel rá, hogy megmutassam a sebet. Kaptam tetanusz oltást és eljöttem. A nagy mulatás miatt nem mondtam a tengert, mert aggódtam, hogy még jobban lecsesznek. Aztán itthon olvastam utána, baj lehet e belőle, és mindenféle szörnyűséget olvastam húsevő baktériumokkal. Azóta megint parázok. van valakinek ötlete rá, most mit tegyek?

2018. júl. 31. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyelőre a tetanusz jó, de mostantól figyeld amìgy teljesen be nem gyógyul. Legközelebb meg pláne légy óvatosabb.


Sok esetben sok ismerősömnek mély elfertőződött sebe úgy gyógyult be, hogy leszedte a varrt, kifolyt/kinyomkodta a gennyt/savót, majd a kutya nyalogatta.

2018. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg.


Ha húsevő baktérium lenne már látnád, ahogy lezabálja a bőröd.

Ismerös unokahúga úgy kapott el húsevő baktériumot, hogy játszott a kertben és egy bokron megkarcolta a karját....(amerika).


Valószínű van benne egy kis fertőzés gyulladás. De ha megmondtad volna az orvosnak, hogy tengerben voltál akkor tettél volna magaddal a legjobbat...

Szerintem hívd fel és konzultálj vele újra ha a köv 1-2 napban még mindig fáj és úgy látod nem gyúgyul.

Ha le is csesz, csak kiszúrsz magaddal ha nem mondod el a fontos körülményeket. Más gyógyszert ír fel, speciális dolgokra nem gondol. Esetleg tudja, hogy itt meg itt volt már ilyen eset...stb.

#1es voltam.

Jobbulást!

2018. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!