Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A paranoid skizofrénia és...

A paranoid skizofrénia és disszociatív személyiség zavar nem zárja ki a pszichopátiát / antiszociális személyiség zavart?

Figyelt kérdés

Mivel ez a két betegség, ha jóltudom, akkor elég érzelmi alapú...

Ha valaki szimplán hajlamos rájuk, a kialakulásához is egy nagyobb érzelmi törés, trauma kell.

Egy pszichopata képes e ilyen megélésére?


2018. aug. 12. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom.

.

2018. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kretens ***** válasza:
Van egy jó módszer a pszihopaták kiszürésére.Nagyon egyszerü.Ha olyan társaságban vagyunk ahol nem ismerünk senkit csináljunk pár műásitást.Ezt játszuk el többször és ha a társaságban van olyan aki nem ásit akkor ott valami mentális zavar biztos van.
2018. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszonylag hozzáértők válaszát kérném és a kérdésre...
2018. aug. 12. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A pszichopatákat 3 fő dolog jellemzi. Nem szeretnek, nem tanulnak, és nem szoronganak. Ebből kifolyólag egy pszichopata lehet egyben skizofrén is, de pl szociális fóbiás nem (mivel nem szorong semmilyen helyzetben).
2018. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a pszichopátiának vannak fokozatai is? Pszichopata és pszichopata között mekkora különbségek lehetnek?

Azért bizonyos helyzetekben biztosan tudnak szorongani... Nem?


Illetve a skizofréniához akkor nem kell egy érzrelmi alap?

Eddig akiket ismertem paranoid skizofréneket (3 ember), Ők nagyon érzelmesek voltak és így laikusként a betegségüket is érzelmi alapúnak (is) mondanám.

Mindhármuknak volt több trauma is az életében, nagyon rossz családi háttérrel rendelkeztek.

A téveszmék szerintem bizonyos esetekben visszavezethetőek voltak a traumákra.

+ az egyik ilyen ismerősöm öngyilkos is lett, mert úgyérezte hogy nem tudja megvédeni a gyerekét a beképzelt eseményektől...

Szóval nekem nagyon ellentmondásosnak tűnik a pszichopátiával, de olvastam olyan diagnózisról ahol mindkettő volt.

2018. aug. 12. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!