Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerülöm az embereket az...

Miért kerülöm az embereket az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Sok barátom van, velük viszonylag gyakran összejárunk, bulizunk, stb., párkapcsolatom is van, körülöttem minden ok.

Viszont kb. fél éve (a hozzám közel állókat leszámítva) mindenkitől viszolygok, nem akarok senkivel sem beszélgetni, üres fecsegésnek érzem a párbeszédeket, a problémáikat pedig súlytalannak és érdektelennek. Sokszor nem érzem, ha poénkodnak/viccelnek és csak akkor nevetek, ha jelzik, hogy ez vicc volt, de azt is csak azért, hogy ne sértsem meg őket (nem tudom, hogy az én humorom lett-e rosszabb vagy mindenki másé). Sokszor nem tudok megfelelően reagálni egy párbeszédben, holott a közeli emberekkel ilyen problémám nincs. A munkahelyemen mindenkivel jóban vagyok, de idegesít a kollégák jelenléte, csörömpölése, evése, beszélgetései, sokszor csak azért teszem fel a fejhallgatót, hogy valahogy ne halljam őket.

Otthon laposkúszásban megyek be a lakásba, mert a szomszéd sokszor beszélgetni akar (csak pár mondatot, de azt is terhesnek érzem), este pedig van, hogy nem veszem fel az embereknek (pl. családtagok) a telefont, mert bár szeretem őket, de pihenni szeretnék és nem akarok beszélgetni.

Azt érzem, hogy ez kezd kicsit beteges lenni..régen nem érdekeltek az ilyesmik, de most már egy kétmondatos csevegés is le tud fárasztani, idegesít az emberek nézése, közelsége, mászkálása, folyamatos jelenléte (egy parkban nem tudok úgy leülni, hogy valami kutya oda ne ugorjon a frizbi után, stb). Még az is nehezemre esik sokszor, hogy telefonon elintézzek egy-egy ügyet, mert akkor is beszélni kell valakivel.

Annyit hozzátennék, hogy 4 éve élek Budapesten, addig csak kisebb helyeken laktam (itthon és külföldön), illetve az elmúlt 1-2 évben nagyon sok stressz ért (költözés, esküvő, lakásvásárlás, munka). Mindig inkább extrovertált voltam, sok barátom volt/van, így ezért sem értem, hogy miért utáltam így meg mindenki mást.

Mi lehet velem a gond?

(Tudom, hogy sokan alapból ilyenek, de én nem voltam ilyen előtte.)



2018. jún. 25. 12:27
 1/1 anonim válasza:
Szia, én is sokszor érzek hasonlóan, főleg az elmúlt három évben. Én ugyanezt akkor tapasztaltam, mikor stresszesebb időszakom volt (munka mellett végzem az egyetemet). Sokszor az ember fel se fogja, mennyire megviseli a stressz. Lehet, hogy ez nálad pont így jött elő. Nálam ez néha már olyan szintre fejlődött, hogy valaki beszélt hozzám, és egyszerűen oda se figyeltem, mit mondott. Viszont amióta kicsit nyugodtabban a kedélyek, már nincs ilyen problémám. Próbálj pár napra kimozdulni, ha megteheted, akkor utazz el valahova, és ha lehet, egyedül. Lehet, hogy csak szükséged van egy kis kikapcsolódásra és arra, hogy kitörj a mókuskerékből.
2018. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!