Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A gyermekem apja HPV fertőzött...

A gyermekem apja HPV fertőzött, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk együtt, ő újra megházasodott. Jelenleg tart a perünk az elvitelről és az ott alvásról, de tudomásomra jutott az, hogy ő és a neje is HPV pozitív (nem tőle tudtam meg, viszont a forrásom biztos, 100%.) Nem járnak kezeltetni magukat, nem mentek vissza hogy kegállapítsák mennyire előrehaladott a fertozés és becsapva érzem magam, mert úgy gondolom jogom lenne tudni róla, az ő szájából hallani. A neten rengeteg cikket átböngésztem már, az egyik szerint csak nemi úton terjed, a másik szerint akár puszival is. Érdemes lenne a lányomat is (3 éves) kivizsgáltatni? Nem tudom mi tévő legyek, nagyon sokkolt az eset. Ez befolyásolhatja az ott alvást is náluk? Nem szeretném, hogy elkapja.

2018. okt. 20. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Legtöbb felnőttben megtalálható a HPV. Te nem a HIV-vel kevered? Nem kell ezt túldramatizálni. Csak nemi úton terjed, nem kell aggódnod a lányod miatt. Amúgy meg nincs rá gyógyszer, nem lehet kiirtani az emberből. Nem ok nélkül adják a védőoltást a kamaszlányoknak.
2018. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta, annyival kiegészíteném, hogy néha a szervezet spontán legyőzi ezt, ha olyan. Több fajtája van ugye, nem mindegyik veszélyes.
2018. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A feleségének lett volna egy műtétje, de nem történt meg mert kiderült hogy HPV-s. Nem keverem, én évente járok szűrésekre, habár nem élek nemi életet. Rémeket olvasok erről, hogy ha nem kezelik akkor el is rákosodhat. :( Ezért is féltem a lányomat, de sajnos még kicsi ahhoz hogy védőoltást kapjon.
2018. okt. 20. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi rákosodhat el? Te valamit nagyon benéztél, méhnyakrákot okozHAT némelyik SZEXUÁLIS ÚTON TERJEDŐ fajtája, a legtöbb max veszélytelen szemölcsöket. Mennyire előrehaladott a fertőzés..???
2018. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra gondol, hogy hpv okozhatja a méhnyakrákot.
2018. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A feleségnek valszeg magas kockazatú, el nem múló HPV-je lehetett ha műtik. Ez valóban évek alatt okozhat méhnyakrákot, férfiak esetén péniszrákot, azonban a kislányod nem kell féltened, mert a veszélyes forma csak szexuálisan terjed, de pl ilyen helyeken hogy wc ülőke nem, stb nem.
2018. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, félreértettem, nem műtötték. Elnézést.

De amiket írtam azok úgy vannak, ne aggódj, a kislánynak nem lesz baja. Ezek alapján nem is biztos, hogy a feleségnek magas kockázatú

2018. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet tudni mennyire előrehaladott. Májusban tudták meg, augusztusban vissza kellett volna menniük megnézni, hogy mennyire előrehaladott, de nem jelentek meg. De nagyon örülök hogy a lányom WC ülőke és törölköző által nem kaphatja el. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 21. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem is volt hpv-m.na most azt tudni kell hogy több fajtaja van.van ami a magas rizikó ami rákot okoz, az alacsony szemölcsöt.én lanyommal közös wc-t hasznaltunk de nem kapta el.ezt viszont nem értem miért nem kezeltetik, főleg ha condylomajuk van, ami szemölcs. fertőz.

Az elsővel meg vitába szállnék, mert negatív a hpv leletem.kiürül a szervezetből nőknél kb 2 év utan, nekem 10 eve volt.

2018. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezüstkolloidot érdemes kortyolni és megerősíteni az immunrendszert vitaminokkal. Én így tettem és teljesen tünetmentes lettem.
2018. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!