Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes ajakpiercing esetén...

Gennyes ajakpiercing esetén pontosan mi a teendő?

Figyelt kérdés
Voltam a legelső nap a piercernel, amikor éreztem, hogy egy csomós rész van körülötte és a lyukbol ilyen fehér trutyi szivárog belül, a szám belső oldalán. Szerinte alkohol kívül, corsodyl oblogetes belül és ennyi. Ezt csináltam, reggelre olyan gennyes lett, hogy ragadós volt. Lerisztitottam, elmentem orvoshoz, szerinte afta van a számban, és a corsodyl nem jó (1600ft,egy napos), hanem anaftin, és semmi mást nem mondott (kívülre, stb) illetve felirt Zinnat antibiotikumot, amiről kiderult utólag, rohadt sok mellekhatasa van és mellesleg fogamzásgátló mellett nem szedhető (ezt sem mondta). Olvasgattam a neten közben, valaki octaniseptet fujkal, valaki kamillaz, valaki körömvirág kremez, valaki sós vízzel obloget, most akkor melyik jó? Ha lehet csak ilyen tapasztalatbol irjatok. Nem fáj, nem piros, icipicit dagadt meg. Csak gennyes és egész nap folydogal belőle..
2018. nov. 20. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, 4 hetes, 1hete van benne karika és korabban is volt már, csak kivettem és újra kellett szúrni. Sosem piszkalom, csak tiszta kézzel és steril dolgokkal tisztítom
2018. nov. 20. 17:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Tetran kenőcs kell rá.
2018. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Belül...? Ott folyik a cucc
2018. nov. 20. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Mellékes megjegyzés: kb. semmilyen antibiotikum nem passzol a fogamzásgátlóhoz, ugyanis csökkenti a hatását. Ezt a fogamzásgátló tájékoztatójában is írják, hogy antibiotikumos kúra mellett kiegészítő védekezés kell. Úgyhogy itt nem a doki a hibás.

Zárójel bezár.


Octanisept szerintem semmit nem ér, én azt kaptam általánosságban pc kezelésre, mindent megfelelően csináltam, mégis annyira elgennyesedett, hogy a végén feladtam, kiszedtem, hagytam benőni a helyét. Pont ugyanez volt, mint nálad (csak nem ajak pc), hogy látszólag semmi baja nem volt, nem fájt, csak folyongált és gennycsomó volt benne, ami nem szűnt.

A fenti esetnél nekem Tyrosur gelt ajánlott még a piercer, bár az is külsőleges kezelésre jó csak, belülről nyilván nem tudod a sebbe kenni.


Addig is, a corsodyllel szerintem ártani nem ártasz, de én újra visszamennék a helyedben ahhoz, aki szúrta, hogy amit mondott, nem volt megoldás, mondjon mást - neki nyilván nagyobb tapasztalata van ebben, mint a dokinak.

2018. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vagyok piercing ellenes, nekem is van, de megéri, hogy emiatt lerohadjon a fél szád? Én a helyedben kivenném, ha ennyire nehezen bírnám.
2018. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit offos a valasz,csak elmeselnem,hogy en is igy jartam a piercingemmel,elfeetozodott,bedagadt,aztan az egesz fel fejem bedagadt,es egyik ejszaka alatt a belso resz korul osszeforrt a bor,tehat az ekszer benne volt a borom alatt.Korhazba kellett mennem vele,mutettel szedtek ki.Csak helyi erzestelenitot kaptam,az inekciot az arcomba kaptam belrol,de azt a fajdalmat eletembe nem fogom elfelejteni.Nehogy te is igy jarj.En kivennem a helyedben.
2018. nov. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!