Nemi herpeszesek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy kinek milyen "tapasztalata" van a herpesz vírussal, kit hogy kezelnek, mi vált be eddig, milyen gyakran jön elő, illetve melyik orvos kezel titeket?(Szintén elkaptam a herpesz vírust és már nem először mondta azt orvos, hogy "most ezzel mit kezdjek?", "mit várok tőle" stb. Tudom, hogy ez az "egyszer elkaptad, benned marad" fertőzés, de ettől függetlenül nagyon jó lenne, ha legalább empatikus orvos kezelne, illetve bármit próbálna tenni azért, hogy elviselhető legyen a dolog)

2018. dec. 16. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszer volt herpeszem, elég kellemetlen volt. Hála égnek azóta nem jött elő. Sima sztk-s bőrgyógyász kezelt, írt fel herpesin tablettát meg egy merbromin nevű ecsetelőt. Ha most van neked először, az tényleg rossz, de utána ha máskor is előfordul, már sokkal enyhébbek az eróziók. Nőgyógyászhoz kellene fordulni, vagy magán bőrgyógyászati rendelésre
2018. dec. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem első, már sokadjára jön elő és több nőgyógyásznál voltam már, akik azt mondták, ezzel nem lehet mit kezdeni, nem gyógyítható. Még gyógyszert sem írtak fel, a háziorvosommal kellett feliratnom. Herpesint szedtem, az nem hatott, illetve telvirant szoktam, de kb ahogy abbahagyom a szedését, elő is jön.
2018. dec. 17. 00:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Szedjél lizint!

A lizin nagy segítséget jelent a herpesz vírus (herpes simplex), illetve a náthakiütés (herpes labiális) visszaszorításában. Ez az esszenciális aminosav szükséges néhány létfontosságú fehérje szintéziséhez. Elengedhetetlen a növekedéshez, a szövetek regenerálódásához, gyógyulásához, valamint ellenanyagok, hormonok és enzimek képződéséhez. A lizinek immunrendszert erősítő és vírusellenes hatását is igazolták. A lizin megfelelő adagban „herpesz stop” hatású, azaz abban a fázisban állítja meg a betegség kifejlődését, amikor elkezdjük a szedését. 1-2 g Lizin bevételével az égető érzés perceken belül elmúlik, s egy 2-3 napos kúra napi 6-9 g Lizin bevételével megakadályozza a herpesz tüneteinek megjelenését. [link]

2018. dec. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a lizin sem segített, 3 hónapig szedtem..
2018. dec. 18. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt.telvirant szedtem.azota nem jött ki.kb 10 eve kb.
2019. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az immunrendszeredet kellene erősíteni.ilyen nincs h kijön...akkor vmi gond van.nem lehet h sokat idegeskedsz?? Lelki alapon jön ki?de a lanyom is herpeszes lett.telvirant szedett 2 eve nem jött ki neki
2019. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Immuntrofinat tudom ajanlani.szedj c vitamint napi 500 g minimum.le kell h győzze a szervezet.akkor nem jön ki
2019. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom miről beszélsz, mert 23 éve szenvedek tőle!

Az évtizedek alatt már szinte mindent kipróbáltattak velem + saját magam is kidolgoztam rá egy programot, de eredménytelenül :(

Nekem sajnos MINDEN HÓNAPBAN kijön a peteéréssel azonos időben, de van hogy elmúlik és már jön is a következő kitörés.

Valószínű hormon egyensúlyzavar okozza, de ezt cáfolták általában az orvosok. Mondhatnám hogy tönkrevágta az életemet, de valójában ez nem igaz mert boldog életet élek ennek ellenére. Nagyon nehéz, de meg kell próbálni ezzel a gyógyíthatatlan tökéletes vírussal együtt élni, mert ha Ő nincs akkor már mi sem leszünk..., hiszen együtt hal meg velünk!

Hűséges kis dög ツ


Amit eddig kipróbáltam, szép sorban a huszon év alatt:

- telviran 200 mg (nem vált be 2 hónap alatt, voltak kitörések)

- telviran 400 mg (nem vált be, voltak kitörések)

- famvir 200 és 400 mg (laktózzal készül, ment a hasam tőle, kitörések voltak)

- telviran, zovirax krém (placebónak talán, de 90%-ban voltak kitörések)

- richtofit krém (mint halottnak a csók)


↓ 10 éven belül:

- L-lysine kapszulában (eleinte használt, majd újra kitörések a használat mellett is, de nem olyan fájdalmas)

- L-lysine por formában (nem működik rosszul, de sajnos ez sem 100-os, max ha a kitörések előtt már 4 nappal elkezdem használni, de akkor szedhetném örökké)

L-lysine krém (jól hidratál, a kitörések előjönnek de gyorsabb a gyógyulás)

- emelt dózisú C-vitamin (szebb a bőröm tőle, de a herpesz él és virul)

- cink, szelén, B- és és E-vitamin (elmúlt a hajhullásom, de a herpesz az állandó)

- autoimmun betegségek labor: negatív

- hormonszintek normál, de most magánúton megnézetek mindent mert olvastam nemrég hogy az ösztrogén- vagy a progeszteronszint nem megfelelő működése is előhozhatja a herpeszt!


Tehát telített a paletta, és ehhez hozzá kell tennem hogy soha életemben nem dohányoztam, nem ittam alkoholt (érzékeny vagyok rá), nem kávézok, nem iszok fekete teát, so-so egészségesen - inkább tudatosan - étkezek, nem szedek gyógyszereket, optimista 46 éves NŐ vagyok, aki heti 3x sportol és arra vár hogy egyszer feltalálják a HSV ellenszerét ✿


Ezt csak azért írtam hogy tudd, nem vagy egyedül és szükség van negatív és pozitív tapasztalatokra is...

A Lysine hosszútávon és magas dózisban nem nagyon ajánlott, ezért fontos hogy C-vitaminnal együtt fogyasszuk, és nem szabad több mint hat hónapig alkalmazni, mivel a hosszabb távú felhasználása súlyos aminosav-arginin egyensúlyhiányt okozhat!


Sajnos én már belefutottam 1x hogy magasabb dózist vettem be (több mint 1000mg) és bizony majdnem szétdurrant a fejem, nyomta szószerint az agyamat a fájdalom. Azonnal kutatásba kezdtem, mert tudtam hogy aznap szinte semmit nem ettem csak a lysine-t és egy pár falat szendót, na ez volt a baj...

A Lysine nagy dózisban agyi ödémát is okozhat, ami fehérjebevitelre visszahúzódik. Szóval azonnal nekiálltam és kisütöttem egy csirkemellett és készítettem hozzá lencsefőzeléket..., így elmúlt a fejfájásom kb.: 1 órán belül.

Azóta nagyon figyelek arra hogy a Lysine bevétele után egyek.

Előtte nem célszerű étkezni, mert éhgyomorból szívódik fel igazán...


Röviden ennyi :))


Keress egy nagyon jó szakembert, már csak a megnyugtatásod végett is, de NE szedj huzamosabb ideig (ahogy az orvosok ajánlják) gyógyszereket a herpeszre, mert hazavághatják a májat és a vesét!


Szép napokat és fontos a pozitív hozzáállás!

2019. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!