Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 39 fokos láz "súlyos"?

39 fokos láz "súlyos"?

Figyelt kérdés
A hugom 13 éves és beteg lett. Anyu nagyon sokat dolgozik, szóval nekem kell vele foglalkoznom. Suliból is rohanok haza, hogy ne legyen egyedül. (Mindegy, ez nem ide vág) 39,0 lázat mértünk az előbb. A lázcsillapító 38 alá nem viszi le. Súlyos? Mivel lehet segíteni? Hidegvizes borogatás esetleg? Fekszik, és teázik. Előre is köszönöm. 16l

2019. jan. 23. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem súlyos. Ha lefelé viszi a gyógyszer, pláne nincs gond. Nem kell borogatnod se. Ha 40 fölé menne, akkor kell hűtőfürdő, de ne aggódj hiszen lefelé ballag. Igyon sok teát és ne nagyon takarózzon be. Milyen lázcsillapítót adtál neki?
2019. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nurofent. Köszi. :)
2019. jan. 23. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg influenzás
2019. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nurofent 8 óránként adhatod. Érdemes ilyenkor pl. Paracetamolt (ez 6 óránként adható) is tartani otthon (Mexalen, Panadol) és ezzel lehet kombinálni ha a következő adag előtt szükség lenne újabb gyógyszerre.
2019. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2019. jan. 23. 17:36
 6/7 Napsi2019 ***** válasza:

Szerintem a gyors hidegvizes borogatás a csuklójára és a homlokára segít, ezen túl max Nurofent vagy Algopirint adj neki. Nincs valami gyógyszer allergiája? Nem ártana orvosnak is megmutatni, vagy hívd fel legalább akihez járni szokott.

Én is teát szoktam inni főleg + mézet hozzá.

2019. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Orvosnál amúgy is voltunk. Penicilin allergiája van, de az ebben az esetben nem baj, mert vírusos betegség, szóval nem kapott antibiotikumot.
2019. jan. 23. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!