Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, ettől mandulagyulladásom?

Lehet, ettől mandulagyulladásom?

Figyelt kérdés
Kevés tiszta folyadék fogyasztása -> kiszáradt torok -> köhögési inger -> rendszeres száraz köhögés -> torok megerőltetése -> torokgyulladás -> majd emiatt végül a mandula is begyullad. Ez lehetséges?
2019. márc. 13. 12:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Tiszta folyadék alatt azt értem, hogy tiszta, ízesítetlen, nem buborékos víz. De a tea, gyümölcslét sem sorolom ebből a szempontból a tiszta folyadékhoz. A kávé, szénsavas üdítők meg károsak is ilyen szempontból (kevés tiszta folyadék fogyasztása mellett).
2019. márc. 13. 12:55
 2/3 anonim válasza:
Szerintem a mandulagyulladás az inkább vírusos alapon terjedő dolog, de abban biztos vagyok hogy ha sok üdítőt, kávét stb. (saját megfogalmazásod szerint nem tiszta folyadékot) iszol még nem lesz mandulagyulladásod.
2019. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


Nem azt mondtam, hogy direktben a nem tiszta folyadéktól alakul ki mandulagyulladás, hanem így értettem:

a torokgyulladás gyengíti az immunrendszert, és a legyengült immunrendszer esetén már a mandulagyulladás simán kialakulhat (akár vírus, akár baktérium okozza), mert nem tud eléggé ellenállni.

Tehát NEM a szénsavas, stb. italtól, hanem a legyengült immunrendszer a begyulladás oka.

2019. márc. 15. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!