Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Férges lettem! Mit...

Segítség! Férges lettem! Mit tehetnék? (Lent folyt. )

Figyelt kérdés

Van kutyám, és kiskutyákkal is nagyon jóban vagyok (nagyon sokat szeretgettem őket) és pár mm hosszúságú férgek jöttek ki belőlem, de nem székelés során hanem esténként. Borzasztóan megijedtem rohantam sírva anyukámhoz, hogy "kukacos" vagyok következő nap el is mentünk orvoshoz aki felírta a Wermox tablettát, de csak rá 2 nappal késöbb tudtuk kiváltani. Azóta 1 szemet vettem be, napi 1 írt fel az orvos. Most éjszaka van, de még mindig nagyon intenzíven érzem ahogy mozognak bennem. Mennyi idő mire teljesen kimennek a szervezetemből, illetve ezt meg kell ismételni? 16/L

Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 25. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap alatt múlnak majd a tünetek. Viszont ne felejtsétek el a nagytakarítást. Érdemes az ágyneműket, törülközőket magas hőfokon mosni. Portalanítani, fürdőt fertőtleníteni.

Amíg a kezelésed tart naponta ágyneműt cserélni.

2019. ápr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell így beijedni. Száz éve még orvos írta fel a bélférget fogyni akaró nőknek, és szándékosan fertőzték meg magukat. Amiből következik, hogy elsősorban lefogysz.


Rákerestem, mennyi ideig tart az ilyesmi, de nem találtam még közelítő becsléseket sem. 1 szemtől nyilván nem múlik el. Azt viszont biztosan nem érzed, ahogy mozognak benned, mert a bélben nincsenek érző idegvégződések. Ezt csak beképzeled, mert rettegsz, tehát pszichés tünet.

2019. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer tinédzser koromban, de nem éreztem mozogni őket. Viszont a székletben ott voltak, és viszketett a fenekem. Nekem az orvos annyit mondott hogy ne vakarjam, mert visszafertőződhetek és hogy fertőtlenítsünk mindent. Pár nap alatt kihajtotta őket a gyógyszer.
2019. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg! Az eg vilagon semmi semmi bajt nem okoznak csak kezelni kell.Par nao es megszabadulsz toluk.Nem feltetlenul a kutya vagy macska a hibas e miatt.Lehet mosatlan gyumolcs,zoldseg barmi.Ne felj.Nekem mai napig ha ugy van csak egyszer erzem hogy viszket a fenekem,es eszre veszem a kukacokat.Par tabletta,tokmag,fokhagyma es hiruk hamvuk se
2019. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rendbe jöttem :)
2019. máj. 25. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!