Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le ezt, a...

Hogyan győzzem le ezt, a kisebbségi komplexusomból fakadó viselkedésemet? Komolyabb mentális problémám is lehet?

Figyelt kérdés

172 centi vagyok, és talán ez elég erős kisebbségi komplexust gerjeszt bennem.


Arra gondolok, hogy talán amiatt, mert egy volt kapcsolatomban megcsaltak, és egy jóval magasabb férfit választottak helyettem, illetve a még anno élő kapcsolatomban sokszor hangoztatta az exem a magasságom cikiségét. Egyébként a harmincas éveim közepén járok.


Úgy érzem, hogy az emberek legtöbbjével jó a kapcsolatom, szívesen ismerkedem idegenekkel, illetve mások szerint jó a humorérzékem is. A munkahelyemen helyt állok, ami egy elég magas presztízsű hivatás, jól is keresek vele.

Szóval szerintem senki nem mondaná meg, hogy talán komolyabb gond van nálam.


Azonban a legelőször említett okok miatt is sokszor rám tör a kisebbségi komplexus.

Ez általában akkor van, amikor egyedül sétálok az utcán, és szembe jönnek velem valakik a saját utamban.

Pl. Ha valaki az én "sávomban" jön velem szemben, nem kerülöm ki, hanem egyenesen megyek tovább, és lekoccolom a vállát. Akkor is, ha egy nagy darab férfi, akkor is, ha egy törékeny nő.

Ugyanígy, ha egy bicajos megáll keresztben a járdán előttem, akkor pl. belerúgok a gumijába.


Ezek kizárólag akkor állnak fenn, ha a saját utamba jön valaki, nem az ő oldalán, és az illető azt várja el, hogy én húzódjak le.

Egyszerűen nem viselem el, ha valaki lehúzódásra, kikerülésre kényszerít.


Utána persze nagyon szégyellem magam, de olyankor már mindegy.


Mit tehetnék, hogy ezt az énem leküzdjem?


2019. júl. 24. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
ha belerúgnál az én kerékpáromba én legyőzném a komplexusodat úgy hogy az intenzíven kötnétek ki... fura hogy még nem találtál emberedre!
2019. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nálunk p*csnek hívják
2019. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust javaslok. Beszélgetős fajtát.
2019. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, főleg annak, aki lep*csozott. Tényleg sokat változtattam, változtam az elmúlt hetekben, mert szimplán nem akartam p*cs lenni.


Tényleg köszi. :)

2019. aug. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!