Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van kényszercselekvésem/...

Miért van kényszercselekvésem/gondolatom?

Figyelt kérdés

Ha megyek autóval és hazaérek folyton azon agyalok, hogy nem ütöttem-e el valakit.. minden útvonalat újra végigjárok a fejemben, hogy volt-e ott biciklis/gyalogos, akit elüthettem. Van, hogy vissza is megyek az adott útszakaszokhoz megnézni..viszont így ez egy ördögi kör.


A másik, hogy mikor elmegyek itthonról mindent 120 %-ig ellenőrzök (kilncseket rendesen rángatom már,kapcsolókat megérintem,csapokon csavarok, amíg engedi..stb.) Persze így is visszafordulok legalább 2-szer.


A munkahelyemen is kínoz már.. Fontos, megrendelős,határidős munka és mindig vissza kell néznem, hogy biztos rendeltem-e az adott dologból l, dátumot 500x ellenőrzöm.. De itthon mindig elkap a szorongás, hogy mivan, ha mégsem csináltam jól és más veszi észre..


Miért/Mitől alakult ez ki?? Már kiskoromban 10-11 évesen is voltak jelek erre egyébként.


2019. júl. 26. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

En is ugyanezeket csinalom, borzaszto idegesito....

Meg lerakom a szemuvegem a polcra es 10x felkelek megnezni oda raktam e le. Nalam az is kenyszeres, hogy mielott elalszom mindig el kell mennem pisilni, es ki kell fujni az orrom. Ha fozok 10x ellenorzom elzartam e a tuzhelyet. En magamtol kezdtem el ezekbol aprankent vissza venni, elhagyni egy ket ilyen dolgot.

2019. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Obszesszív-kompulzív zavar, angol betűszóval OCD.


Itt van infó az okokról és terápiáról is.


[link]

2019. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!