Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz fordultam a...

Pszichológushoz fordultam a problémáimmal, de sokkal rosszabbul lettem attól, hogy el kell mondjam mi történt. Hogy lesz ez így jobb?

Figyelt kérdés
Mikor kijöttem azt éreztem minjárt sírni fogok és nagyon szeretnék megölelni valakit és kisírni magam a vállán. De nincs kit és az utcán nem akartam bőgni. Így elfolytottam aminek az lett a vége, hogy szédelegni kezdtem, úgy éreztem össze vissza ver a szívem és elájulok. Hazajutottam éppségben, de félek ha ilyen hatással van rám a terápia akkor nem jobban, hanem rosszabbul leszek tőle. El vagyok keseredve. Vagy ez normális az elején?
2019. júl. 28. 17:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem a terápia miatt volt. Ez pánikbetegség tünetei. Nekem ugyan ez van. Általában nálam fóbia váltja ki vagy vmilyen váratlan helyzet. Legközelebb ha mész mond el a dokinak hogy pánikbeteg gyanus vagy.
2019. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok még mindig. Nálam a kövezkező van: sírás, fulladás, zsibbadás, remegés, a legvégén pedig le kell feküdjek mert úgy érzem elájulok.
2019. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 TR75 ***** válasza:
100%

Az is lehet ám, hogy egyszerűen így reagálsz először. Nyilván számodra megterhelő volt elmondani a dolgokat, ez lelki és szellemi munka, amiben simán ki lehet fáradni.

Amikor legközelebb mész, mondd el a pszichológusnak, hogy mi történt. Ő érteni fogja.

2019. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%

Hmm azt hiszem ez egy jó példa arra, hogy mire nem alkalmas egy pszichológus.

Habár sokan javasolják mindenféle élethelyzetben, úgy tűnik megvannak a korlátai.


Ha belegondolok, én nem látnám értelmét pszichológusnak kiömleszteni a problémáimat, mert csak feszültté tenne a tudat, hogy neki egy ügyfél vagyok és egyébként semmi közünk egymáshoz.

Nem is tudná megadni azt a törődést, gyengédséget, amire szükségem lenne a beszélgetés közben, vagy után... pont úgy, ahogy a te esetedben is.

2019. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 TR75 ***** válasza:
68%

A pszichológus nem azért van, hogy törődjön, meg gyengéd legyen veled. Ő egy külső szemlélő, aki irányítja a "lelki utazásodat". Felteszi a megfelelő kérdéseket, javasolja a megfelelő lépéseket. Ha úgy tetszik, utat mutat kifelé a gubancból.

A hozzátartozóid és a barátaid törődnek veled, és a családod dolga, hogy gyengéd legyen veled.

2019. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Blau Kind ***** válasza:
14%
Hallottam már sok embertől ilyen sztorit. Sok emberrel megtörténik. Nem tudom, lehet, hogy hülyeséget írok, de ha többször rosszabb utána, mint előtte volt, akkor szerintem ne mondd el a problémáidat... Különben is, közhely, de igaz: 1., Mindenkinek vannak problémái 2., Attól, hogy elmondja egy ember, még nem fog megváltozni semmi sem. Gondolok arra, hogy: Pl. ha valaki nem tud elintézni egy albérletet - elég sok ilyen ember van - az sem fogja neki elintézni, akinek elmondja. Vagy ha pl. valakit elküldenek egy MRI - re , de senki nem akar vele menni, ő meg fél, akkor minek mondja ezt el, ha nem megy el úgy sem vele az "illető"... Szerintem a sok beszéd helyett - akármi legyen a bajod - cselekedj és lépj és változtass és nézz szembe! Semmi értelme nincs a fölösleges hablatyolásnak. A kocsmákban is tudnak tanácsot osztogatni... Már elnézést mindenkitől, aki esetleg érintetten is ezt olvasná, de semmi értelme nincs beszélni, ez meg a magánvéleményem.
2019. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nincs családom és csak ismerőseim vannak. Nem tudom senkivel megbeszélni amiben vagyok és sajnos nem egy alberlet a probléma. Hanem trauma okozta pánikbetegség, állandó szorongás, ptsd, rémálmok, már alig élek. Nem tudom megoldani egyedül. Sokaig próbáltam, de nem megy. Nem lesz jobb attól, hogy úgy teszek mintha nem történt volna semmi. Próbáltam mindent. Kifogytam az ötletekből.....nincs tovább. Ha nem kapok segítséget valahonnan meghalok.
2019. júl. 28. 18:11
 8/36 TR75 ***** válasza:
100%
Van az úgy, hogy először tűzoltásként gyógyszer kell. Talán egy olyan pszichiáter lehetne a megoldás, akinek van pszichológus végzettsége is (esetleg a pszichológus mellett kereshetnél pszichiátert is).
2019. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

1. Mit csinálsz ha nincs lehetőséged lefeküdni?

Nem az első eset volt. Csak nem gondoltam, hogy a pszichológussal való beszélgetés is generál egy ilyet. Ha kisírtam volna magam nem leszek rosszul. Nekem az sokat segít.

2019. júl. 28. 18:16
 10/36 A kérdező kommentje:
NEM! Direkt olyat kerestem aki nem töm droggal. Alig tudtam abbahagyni, mégegyszer nem játszom ilyet! Még rosszabb volt minden tőle!
2019. júl. 28. 18:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!