Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz kellene mennem?

Pszichológushoz kellene mennem?

Figyelt kérdés

Szüleim azt akarják, hogy menjek pszichológushoz. Először hülyeségnek tartottam, de mára már ott tartok, hogy talán tényleg kellene a segítség, vagy csak az, hogy valaki meghallgasson.

A lényeg amiért el akarnak küldeni az az, hogy kb egy éve megszakadt a kapcsolatom a lehető legjobb barátnőmmel. Nekem ő jelentette a világot, kiskorunk óta barátok voltunk. Mindent tudott rólam és én is róla. Ám egyszer egyik napról a másikra, minden előzmény nélkül eltűnt. Próbáltam keresni de semmi. Aztán egy hét után hallottam felőle, annyit mondott hogy gondolkodott és egy darabig távol szeretne lenni tőlem. És innentől kezdve kb kizárt az életéből. De láttam rajta, hogy valami nincs rendben(nekem is elég komplikált volt az életem, és gyanítom, hogy egy 3. félnek is köze van hozzá, aki a barátnőm felett állt úgymond). És tudom, hogy vicc, hogy ez mind már egy éve történt és én még mindig nen tudtam elengedni. Nagyon sokat nézegetem a közös képeinket, szinte minden este sírva alszok el miatta. Amúgy sincs sok barátom, ő volt az egyetlen igazán közeli. Úgyhogy mostmar énis kezdem belátni, hogy ezzel egyedül nem fogok megbírkózni, ha mar egy évig nem sikerült. De nem tudom tud e segíteni a pszichológus, vagy csak pénz kidobás lenne. 20/L



2019. júl. 16. 12:25
 1/4 anonim válasza:
A pszichológus se tud, ha te nem akarsz magadon segíteni. Szerintem inkább társaságba kéne többet járnod, barátkozni, ismerkedni. Nem szabad annyira zárkózottnak lenni. Mondjuk könnyű ezt mondani...
2019. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Segíthet a pszichológus abban, hogy felfedezd, mért okoz neked ekkora problémát még egy év elteltével is az elengedés. Ha ez megvan, akkor a probléma megoldhatóvá válik.

Egyetértek szüleiddel, én javasolnám neked!

2019. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Engem azért akarnak mert dühkitöréseim, hisztirohamain, hallucinációim és téveszméim vannak. :D

(Bár inkább látni se szeretnék ezeket..)

Mondjuk ilyesmi trauma miatt jöttek pár évre rá :)

2019. júl. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3-as, a te esetedben nem pszichológiai, hanem pszichiátriai kezelés szükséges, amennyiben hallucinációid vannak.
2019. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!